Co potřebuji k zalozeni kreditní karty?

admin

Updated on:

Když se rozhodnete založit si kreditní kartu, je potřeba nějaké zvláštní vybavení? Jaké dokumenty budete potřebovat a jaké možnosti se vám naskýtají? V tomto článku vám nabízíme podrobný návod, jak založit kreditní kartu, abyste si mohli užívat všechny výhody, které kreditní karta přináší.

Nejprve byste měli zjistit, jaký druh kreditní karty chcete založit. Existují různé druhy karet, které se liší podle úrokových sazeb, nabízených výhod, limitů a dalších aspektů. Většinou se jedná o debetní nebo kreditní karty. Debetní karty fungují jako běžný účet a peníze jsou okamžitě odečteny z vašeho účtu. Kreditní karty jsou na druhou stranu vybaveny kreditním limitem, který umožňuje platit za nákupy bez nutnosti okamžitého uhrazení.

Poté, co jste se rozhodli, kterou kartu chcete založit, je čas připravit se na proces založení kreditní karty. Ke schválení kreditní karty budete potřebovat občanský průkaz, druhý doklad totožnosti, chytrý telefon s kamerou s českým telefonním číslem a běžný účet, který jste si sjednali osobně v české bance.

Budete také muset předložit informace o vašem finančním postavení, protože banka se při poskytnutí kreditní karty zajímá o to, jak dobře dokážete splácet kreditní úvěr. Banka si může prověřovat vaše finanční informace z databází, jako je například Centrální registr dlužníků nebo registr smluv.

Poté, co budete mít všechny dokumenty připravené, můžete začít připravovat žádost o kreditní kartu. Žádost můžete podat buď online nebo přímo v bankovní pobočce. Online žádost bude trvat jen několik minut. Můžete si vybrat mezi žádostí o kartu s debetním nebo kreditním limitem. Pokud se rozhodnete pro kreditní kartu, budete muset uvést svůj příjem, aby banka mohla posoudit vaši schopnost splácet kreditní úvěr.

Dalším krokem je potvrzení vaší identity. Banka vás požádá, abyste si prostřednictvím chytrého telefonu s kamerou a českým telefonním číslem pořídili selfie a fotku vašich dokladů totožnosti.

Po odeslání vaší žádosti a potvrzení identity banka schválí nebo zamítne vaši žádost o kreditní kartu. Pokud jste žádost schválili, budete muset počkat, až obdržíte vaši novou kreditní kartu.

Nyní už víte, jaké dokumenty budete potřebovat, abyste si mohli založit kreditní kartu, a jaké kroky vás čekají. Po založení nové kreditní karty se můžete těšit na všechny výhody, které kreditní karta přináší.

Napsat komentář