Co když Nenaspořím cílovou částku?

admin

.

Naspořit cílovou částku je obtížné a může trvat několik let. Pokud se rozhodnete pro stavební spoření, můžete si být jistí, že díky státní podpoře budete mít při splacení svého úvěru nebo koupi nemovitosti částku, kterou jste potřebovali. Ale co když nenaspoříte celou cílovou částku?

Není se čeho bát. Díky zákonu o stavebním spoření si peníze nemůžete vybrat, dokud nenaspoříte celou cílovou částku. To je dobrá zpráva, protože můžete využít státní podpory, která vám pomůže dosáhnout cílové částky.

Pokud však stavební spoření trvá alespoň 6 let, můžete peníze včetně státní podpory vybrat a použít je na cokoliv. Zákon o stavebním spoření stanoví, že pokud vyberete peníze dříve než za 6 let, přijdete o státní podporu za celou dobu trvání smlouvy.

Když se rozhodnete získat státní podporu, měli byste si uvědomit, že náklady na výběr peněz jsou stejné jako náklady na zahájení účtu. Pokud vyberete peníze do 6 let, budete muset zaplatit také poplatky za uzavření smlouvy.

Pokud nenaspoříte celou cílovou částku, můžete stále využít peníze k úhradě úvěru nebo koupi nemovitosti. Takže i když nenaspoříte celou cílovou částku, můžete se stále vyhnout poplatkům za vybrané peníze.

Rozhodnutí vybrat peníze nebo je nechat spořit je na vás. Pokud máte potíže s dosahováním cílové částky, měli byste oslovit svého poradce nebo finančního manažera, aby vám poradil, jak dosáhnout cílové částky. Poradce může také navrhnout způsoby, jak investovat peníze, abyste dosáhli cílové částky.

Díky stavebnímu spoření můžete rychle a snadno dosáhnout cílové částky. Pokud se vám to nepodaří, i tak se nemusíte bát. Můžete využít peníze i bez státní podpory. Pokud však státní podporu chcete využít, měli byste se ujistit, že budete držet smlouvu alespoň 6 let. Vybráním peněz dříve ztratíte státní podporu.

Když se rozhodnete pro stavební spoření, zvažte všechny možnosti. Musíte zvážit, zda je lepší vybrat peníze dříve nebo počkat, až naspoříte celou cílovou částku. Nezapomeňte si promluvit se svým poradcem nebo finančním manažerem, abyste se ujistili, že jste udělali správnou volbu.

Napsat komentář