Co kdyz jsem na účtu v mínusu?

admin

Myslíte si, že jste se dostali do účtu v mínusu? To může být pro vás obtížná situace, zejména když banky naúčtují tučné poplatky nebo dokonce zruší váš účet. Nezoufejte, existuje několik opatření, která můžete přijmout, abyste se dostali zpět do pořádku.
U všech bank se můžete dostat do nepovoleného minusu. To znamená, že když váš účet klesne na nulu, či míň, banka může nadále přijímat transakce a účet je v nesouladu s vaší smlouvou. Existuje také to, co se nazývá povolené přečerpání. To je limit, který vám umožní zůstat v mínusu určitou dobu, ale pokud se nepodaří zaplatit, může být váš účet zrušen.
Nepovolené přečerpání je porušením smluvních podmínek, což znamená, že je to protizákonné. Banky proto mají právo naúčtovat vysoké poplatky za účty v mínusu. Tyto poplatky se mohou lišit mezi jednotlivými bankami, ale obecně se pohybují v rozmezí od 50 do 150 Kč za každý den, kdy je účet v mínusu.
Když vám banka naúčtuje poplatek za účet v mínusu, může vás to zastrašit a donutit vás zaplatit. Banka vám však také poskytne uváženou dobu na uhrazení závazků. Pokud nereagujete, banka zahájí proces vymáhání. Dlužnou částku budete muset zaplatit, abyste se vyhnuli výzvám k placení, exekucím nebo dokonce soudnímu řízení.
Když jste v mínusu, je nejlepším řešením zaplatit dluh co nejdříve. Pokud nemáte dostatek prostředků na to, abyste účet vyrovnali, můžete si zařídit kontokorent. Kontokorent vám umožní zůstat v mínusu, ale můžete používat účet jako obvykle. Existuje však několik stanovených limitů. Tato smlouva může trvat až do datu 6. 5. 2010 a banka vám může umožnit povolený debet.
Nakonec, když jste v mínusu, je důležité zvážit všechny možnosti. Ujistěte se, že jste si vědomi poplatků, které budete muset zaplatit, a přijměte opatření k vyřešení situace. Nezapomeňte, že nejlepším řešením je zaplatit dluh co nejdříve.

Napsat komentář