Co je potvrzeni o vysi příjmů?

admin

Updated on:

Máte-li příjem, možná se vám bude hodit potvrzení o výši příjmu. Tato potvrzení jsou nezbytná pro žádosti o úvěr nebo půjčku, stejně jako pro další finanční produkty. Zde se dozvíte, jak a kde potvrzení o výši příjmu získat.

Nejprve se musíte podívat na to, jak příjem získáváte. Pokud jste zaměstnancem, obvykle vám zaměstnavatel vystaví potvrzení o výši čistého příjmu za poslední 3 měsíce. Pokud jste OSVČ, může banka požadovat poslední 3 výplatní pásky, které budou zaměstnavatelem orazítkované.

Pokud jste zaměstnancem, nejjednodušším způsobem získání potvrzení o výši příjmu je obrátit se na svého zaměstnavatele. Zaměstnavatel může vystavit potvrzení o výši příjmu ve formě dopisu nebo může dodat výplatní pásku. Pokud je potřeba výplatní páska, můžete zaměstnavateli požádat, aby ji označil razítkem.

Pokud jste OSVČ, budete muset mít vlastní potvrzení o výši příjmu. Můžete to provést tak, že si vytisknete potvrzení o výši příjmu na webu. Některé banky mohou požadovat potvrzení o výši příjmu, které je potvrzeno podpisem notáře.

Nezáleží na tom, zda jste zaměstnancem nebo OSVČ, měli byste udržovat doklady potvrzující výši vašeho příjmu. Tyto doklady se vám mohou hodit, pokud budete někdy potřebovat doložit výši svého příjmu. Měli byste uchovávat všechny potvrzení o výši příjmu, která jste obdrželi, abyste je mohli poskytnout, když je budete potřebovat.

Potvrzení o výši příjmu jsou užitečné a můžete je využít při žádosti o úvěr nebo jiné finanční produkty. Pokud jste zaměstnancem, obraťte se na svého zaměstnavatele a požádejte o potvrzení o výši příjmu. Pokud jste OSVČ, můžete si potvrzení o výši příjmu vytisknout na webu nebo požádat o potvrzení notáře. Nezapomeňte si uchovat všechny potvrzení o výši příjmu, které jste získali, abyste je mohli v případě potřeby použít.

Napsat komentář