Na co se ptát při rozhovoru?

admin

Updated on:

.

Pokud se připravujete na rozhovor o práci, nejlepší je být dobře připraveni! Vždy je vhodné zjistit co nejvíce informací o společnosti, ve které pracujete, a o pozici, na kterou se ucházíte. Nezapomeňte připravit si několik dotazů, které se můžete zeptat v průběhu rozhovoru.

Níže jsou uvedeny některé z nejdůležitějších otázek, které byste se měli ptát během rozhovoru o práci:

1. Jaké úkoly nebo projekty bych měl/a po svém nástupu řešit jako první?

Pokud budete požádáni o úvod do společnosti, je důležité zjistit, jaká práce by byla po vás očekávána a kolik času byste na to potřebovali. Tato otázka vám může pomoci lépe porozumět pozici a jejím odpovědnostem.

2. Je ještě něco, co bych měl/a o této pozici vědět, ale není to napsané v inzerátu?

Tato otázka vám poskytne cenné informace o tom, co se od vás bude očekávat. Především se můžete dozvědět, jaké specifické dovednosti se od vás očekávají, abyste byli schopni naplnit pozici.

3. Máte představu, čeho by měl nováček na této pozici dosáhnout v prvních 30, 60 a 90 dnech?

Toto je otázka, která vám pomůže získat lepší představu o tom, co od vás bude očekáváno. Někteří zaměstnavatelé mají jasnou představu, co by měl nový zaměstnanec dosáhnout v prvních třech měsících. Díky tomu víte, co se očekává a můžete se připravit na tuto pozici.

4. Jaký projekt teď aktuálně řeší tým, ve kterém budu pracovat?

Tato otázka vám pomůže lépe pochopit, co konkrétně bude vaší odpovědností. Bude to projekt, na kterém se budete podílet, nebo budete mít nějaké další úkoly? Tato otázka vám dá lepší představu o tom, jaké pracovní úkoly budete mít.

5. Jak se firma přizpůsobila změnám v průmyslu a jaké jsou její budoucí cíle?

Zeptejte se na to, jak se společnost přizpůsobila změnám ve svém oboru a co jsou její budoucí cíle. Díky této otázce se dozvíte, jaké inovace v průběhu let proběhly, a jaké jsou její budoucí plány.

6. Jaké jsou nároky na produktivitu?

Tato otázka vám dá lepší představu o očekáváních, která jsou na vás kladena. Je důležité vědět, co se po vás očekává a jaké jsou nároky na produktivitu.

7. Jaké vzdělávání a vývoj jsou poskytovány?

Tato otázka vám pomůže zjistit, zda je společnost ochotna investovat do vaší budoucnosti. Můžete se dozvědět, jaké vzdělávání a vývoj je poskytován, abyste mohli postupovat v kariéře.

8. Jaké jsou nároky na pracovní dobu?

Další otázka, kterou byste se měli zeptat, je, jaké jsou nároky na pracovní dobu. Je důležité vědět, kolik času budete muset do práce věnovat, abyste mohli naplnit požadavky této pozice.

Tyto otázky vám pomohou získat lepší obrázek o tom, co od vás bude očekáváno, a co můžete čekat od této pozice. Ať už jste nový zaměstnanec nebo se připravujete na rozhovor o práci, tyto otázky vám pomohou získat lepší představu o tom, co se od vás bude očekávat.

Napsat komentář