Které z uvedených bank v České republice mají české majitele?

admin

Updated on:

České banky mají dlouhou historii. Od založení České národní banky v roce 1993 se staly součástí každodenního života. Nyní existuje více než dvacet bank v České republice a z nich všech jsou některé české banky mající české majitele. Zde je přehled těchto bank s jejich majiteli a aktivy v miliardách korun.

Banka Aktiva v mld. Kč (2018) Majoritní či největší vlastník

Moneta Money Bank 206,9 JPMorgan Chase (5,96 %)

J&T Banka 150,1 J&T Finance Group (90,1 %)

ČSOB Stavební spořitelna 149,2 Československá obchodní banka (0,55)

Fio banka 124,5 Fio holding (100 %)

První ze seznamu je Moneta Money Bank, která byla založena v roce 1998. Banka sídlí v Praze a je jednou z největších bank v České republice. Její největší vlastník je JPMorgan Chase, který vlastní 5,96 % banky. Díky rozsáhlým službám, které Moneta nabízí, se stala oblíbenou bankou mezi domácnostmi i podniky.

Další na řadě je J&T Banka. Tato banka byla založena v roce 2001 a sídlí v Bratislavě. Její největší vlastník je J&T Finance Group, který drží 90,1 % akcií. Banka nabízí širokou škálu služeb, jako jsou spotřebitelské úvěry, investice, pojištění a další.

Třetím českým majitelem je ČSOB Stavební spořitelna. Tato banka byla založena v roce 1998 a je součástí skupiny ČSOB. Tato banka je zaměřena na stavební spoření, protože její největší vlastník je Československá obchodní banka s 0,55 % akcií. Tato banka nabízí účty, stavební spoření, pojištění a investice.

Posledním z českých majitelů je Fio Banka. Tato banka byla založena v roce 1993 a je součástí skupiny Fio holding. Fio banka nabízí širokou škálu produktů a služeb, jako jsou účty, investice, pojištění a další. Fio banka je navíc známá pro svou přístupnost a jednoduchost, což ji činí populární mezi mladými lidmi.

Kromě těchto čtyř seznamu ještě existuje dalších 18 bank v České republice, které mají české majitele. Některé z nich jsou Banka CREDITAS, Komerční banka, Poštovní spořitelna, AIR Bank a další. Tyto banky mají stále stejný cíl – poskytovat svým klientům nejlepší služby a zákaznickou zkušenost.

Ať už je vaším cílem spoření nebo investice, jsou v České republice české banky, které mohou splnit vaše potřeby. Ať už chcete spořit peníze, nebo investovat do budoucna, české banky vám poskytnou vše, co potřebujete. Pokud hledáte spolehlivou a bezpečnou banku, pak je česká banka tou nejlepší volbou.

Napsat komentář