Jak mít rozdělené peníze?

admin

Updated on:

Jak mít rozdělené peníze?

Mít rozdělené peníze může být užitečné. Představte si, že máte čistý příjem, který je rozdělen mezi všechny své potřeby. Nejen, že budete mít lepší přehled o tom, co děláte se svými penězi, ale také to zabrání tomu, abyste utratili všechny peníze na něco, co opravdu nepotřebujete.

Pravidlo 50/30/20 je dobrým začátkem pro rozdělení vašich peněz. Toto pravidlo vám radí rozdělit příjem na tři části: 50 % vašich financí byste měli utratit za nezbytné věci (nájem, jídlo, oblečení, dopravu atd.), 30 % za věci, které vám dělají radost (návštěva kina, dovolená, koníčky atd.) a zbytek 20 % byste měli ušetřit a investovat.

Pokud jde o ty nezbytné věci, je dobré zaměřit se na to, co opravdu potřebujete. Neznamená to, že musíte utratit všechny peníze, ale že si můžete vybrat, na co utratit peníze. Například, místo nákupu nového oblečení můžete najít věci ve second-handových obchodech, které jsou levnější. Stejně tak místo jízdy taxi si můžete vyzkoušet veřejnou dopravu.

U věcí, které vám dělají radost, je potřeba se ujistit, že se vám opravdu vyplatí utratit peníze. Ujistěte se, že je to něco, co opravdu chcete, a udělejte si radost.

A poslední část, 20 %, měl by být váš finanční rezervní fond. Mohou to být peníze uložené do spořicího účtu nebo do jiných finančních produktů, jako jsou dluhopisy nebo akcie. Tímto způsobem budete mít pojistku proti neočekávaným výdajům nebo vám to může pomoci splnit váš cíl v budoucnu, jako je například důchod nebo koupě nového domu.

Pravidlo 50/30/20 je dobrým začátkem pro získání lepšího přehledu o vašich financích. Ujistěte se, že jste si vybrali správné věci, do nichž budete investovat, a udělejte si radost i s tím, na co utratíte své peníze. Tímto způsobem budete mít více peněz a budete moci dosáhnout svých finančních cílů.

Napsat komentář