Co následuje po splacení hypotéky?

admin

Updated on:

Pokud jste včera splatili poslední splátku své hypotéky, blahopřejeme! Je to velký úspěch, na který můžete být hrdí.
Nyní bude banka poskytovat tzv. kvitanci. Jakmile budete mít kvitanci, můžete se začít připravovat na to, abyste se mohli uvolnit od hypotéky.
Co to znamená? Banka oznámí katastrálnímu úřadu stažení zástavní smlouvy u vaší nemovitosti. Tato zpráva ukončí váš hypotéční úvěr. Je to řešení, které ve vás bude vyvolávat uspokojení a úlevu.
S tím je spojen i správní poplatek ve výši čtyř tisíc korun. Tento poplatek musí být uhrazen po obdržení kvitanci od banky, která vám poskytla hypotéku.
Výhody splacení hypotéky
Splacení hypotéky je obrovským úspěchem. Umožňuje vám, abyste se uvolnili od finančních závazků. Konečně budete mít finance, které jste dříve museli vyplácet na splátky hypotéky.
Můžete je nyní investovat do něčeho, co vám umožní získat větší zhodnocení, jako například do investic do nemovitostí, do podnikání nebo do investičních fondů.
Dalším velkým plus je, že budete mít více volného času. S úsporou pravidelných výdajů na hypotéku můžete začít trávit více času se svou rodinou nebo dělat něco, co vás skutečně naplňuje.
Kromě toho je splacení hypotéky důležité také z hlediska bezpečnosti. Splacením hypotéky získáte plnou vlastnickou právní moc nad nemovitostí.
Jaké další kroky je třeba podniknout po splacení hypotéky?
Až splatíte poslední splátku vaší hypotéky, je čas podniknout následující kroky:
1. Požádejte o kvitanci. Jakmile obdržíte kvitanci od banky, musíte zaplatit správní poplatek.
2. Oznamte katastrálnímu úřadu stažení zástavní smlouvy.
3. Zajistěte si novou pojistku. Pokud jste si před tím nenajali pojistku, je nyní čas to udělat. Je to důležité, pokud se vám něco stane.
4. Učiňte si plán s penězi. Investujte je do něčeho, co vám přinese dlouhodobý zisk.
Splacením hypotéky se vyhnete mnoha finančním starostem a budete mít více volného času. Je to skvělý pocit, který za to stojí!
Nezapomeňte, že 6. 12. 2020 je datum, do kterého je třeba uhradit správní poplatek. Pokud tento poplatek neuhradíte včas, můžete očekávat sankce od úřadu.
Máte-li jakékoli dotazy ohledně splacení hypotéky, obraťte se na svou banku. Poradí vám a odpoví na všechny vaše otázky.
Přejeme vám všechno nejlepší s vaší novou finanční situací!

Napsat komentář