Jak dlouho musím držet akcie abych dostal dividendy?

admin

Updated on:

Když investujete do akcií, můžete získat zisk z dividend. A jak dlouho musíte držet tyto akcie abyste dostali dividendu? Přinášíme vám odpovědi, abyste mohli získat přehled o tom, jak dostat tyto výnosy.

Nejdříve si musíte uvědomit, že pro vyplacení dividend musíte akcie držet už před ex dividend date. Ex dividend date je datum, které označuje období, po kterém se akcie stanou bezdividendovými. To znamená, že držitelé akcií k datu ex dividend date budou následující dividendy obdržet.

Ex dividend date by mělo být uvedeno v podrobnostech o akciích, které jste si koupili. Datum pro ex dividend date se obvykle pohybuje v rozmezí od 2 do 3 měsíců od oznámení dividendy.

Následující den po ex dividend date se nazývá „rozhodný den“. V ten den musíte držet akcie abyste měli nárok na vyplacení dividendy. Obvykle je to 2 pracovní dny po ex dividend date. To znamená, že pokud jste akcie koupili například 6. ledna, abyste mohli dostat dividendu za tento měsíc, musíte je držet až do 15. ledna.

Ještě jedna věc, kterou byste měli vědět, je, že obchodníci obvykle odkoupí akcie den před rozhodným dnem, aby mohli získat dividendu. Z tohoto důvodu se většina obchodníků snaží držet akcie alespoň několik dní před rozhodným dnem, aby mohli dosáhnout maximálního zisku.

V případě, že prodáte akcie dříve než rozhodný den, nebudete mít právo na dividendu. To je důležité si pamatovat, protože obchodování s akciemi je velmi rychlé a můžete akcie prodávat a kupovat během několika sekund.

Co se týče jiných druhů investic, vyplácení dividend obvykle trvá déle než u akcií. Například u dluhopisů se dividendy obvykle vyplácí po splnění splatnosti. U podílových fondů se dividendy obvykle vyplácí jednou ročně.

V závěru je důležité si uvědomit, že pro dosažení dividend musíte držet akcie po dobu alespoň 2 pracovních dnů po ex dividend date. Obchodníci obvykle drží akcie alespoň několik dní před rozhodným dnem, aby mohli dosáhnout maximálního zisku. U jiných druhů investic, jako jsou dluhopisy a podílové fondy, je obvykle nutné držet je po delší dobu, abyste mohli získat dividendy.

Napsat komentář