Co to je LTI?

admin

.

Co to je LTI?

Mluvil jste někdy o LTI? Ne? Nezoufejte! Přestože se LTI může zdát jako jeden z těch skutečně technických pojmů, ve skutečnosti je to ve své podstatě docela snadné pochopit.

Takže co je to LTI? LTI znamená Loan To Income. Jedná se o poměr úvěru k ročnímu čistému příjmu žadatele o hypotéku. Česká národní banka (ČNB) se při poskytování hypoték řídí myšlenkou, že maximální výše hypotéky by se odvíjela od tohoto poměru, jehož hodnota je 5. To znamená, že čistý příjem žadatele by neměl být nižší než 5násobek úvěru, který požaduje.

LTI je tedy používáno jako nástroj pro měření schopnosti žadatele splácet hypotéku. Jeho hodnota umožňuje bankám odhadnout, zda žadatel bude schopen splácet všechny své závazky včetně úvěru.

ČNB si je vědoma toho, že někteří lidé, kteří jsou vyšším čistým příjmem, mohou mít více než 5násobek úvěru. To je důvod, proč často sráží objem financí poskytnutých žadateli v závislosti na jejich vlastnictví kreditních karet a kontokorentu.

Pokud je žadatel schopen doložit, že má více než 5násobek úvěru, může být schopen dosáhnout vyššího objemu poskytnutých financí.

Je tedy jasné, že LTI je důležitým nástrojem pro poskytování hypoték a poskytování úvěrů. Pokud je váš čistý příjem vyšší než 5násobek úvěru, měli byste vědět, že to může mít pozitivní vliv na vaši schopnost dosáhnout vyššího objemu financí.

Doufáme, že vám tento článek pomohl pochopit, co je to LTI. Pokud hledáte další informace, neváhejte se obrátit na Českou národní banku.

Napsat komentář