Proč přejít do DPS?

admin

Updated on:

Proč přejít do DPS?

V České republice je v současné době možnost přejít z fondu penzijního spoření (TF) do Družstevního penzijního spoření (DPS). Jedním z důvodů, proč to udělat, je, že DPS umožňuje odejít do předdůchodu. A to je pro mnoho lidí, kteří mají představu o tom, jak by si mohli užívat zaslouženého odpočinku, tou nejlepší zprávou.

Můžete se počítat k těm šťastlivcům? Právě tak, jak mohou lidé s příjmem z důchodu přejít z TF do DPS, můžete i vy. DPS má mnoho výhod, které jsou vhodné pro lidi, kteří chtějí odejít do předdůchodu.

Hlavní výhodou DPS je, že lidé mohou odejít do předdůchodu kdykoliv. Abyste mohli odejít do předdůchodu, musíte přejít z TF do DPS. Není vyžadováno, abyste měli určitou hranici věku. Můžete se dostat do předdůchodu i v poměrně mladém věku.

Je však důležité si uvědomit, že k odejít do předdůchodu je nutné mít dostatečné úspory, abyste mohli čerpat rentu ve výši 30 % průměrné hrubé mzdy. Můžete však odejít do předdůchodu až 5 let před dovršením důchodového věku.

V současné době má DPS mnoho výhod, které by mohly být užitečné pro lidi, kteří chtějí odejít do předdůchodu. DPS je jedním z nejstabilnějších fondů penzijního spoření. Úspory jsou uloženy v podobě družstevních aktiv, která jsou chráněna a zaručena státem.

Výhody DPS spočívají také v tom, že jsou k dispozici různé možnosti čerpání úspor, včetně pravidelných měsíčních výplat. Tyto výplaty jsou nastaveny tak, aby byly vyhovující potřebám klienta. Je možné také získat pojistnou ochranu proti úpadku, která se bude týkat celého vkladu.

Přejít do DPS je šikovný způsob, jak mít více peněz na důchod. Jednou z výhod DPS je, že můžete čerpat úspory ve vyšší výši, než je tomu u TF. Výplaty mohou být dokonce vyšší než výplata z důchodu.

Kromě toho můžete čerpat úspory kdykoliv po dobu 5 let před dovršením důchodového věku. To vám umožní čerpat úspory při vaší profesní aktivitě.

Výhody DPS jsou neocenitelné. Pokud máte zájem odejít do předdůchodu, může být DPS tou nejlepší volbou. Přejít do DPS je snadné, stačí se obrátit na svou penzijní společnost a využít jejich služeb.

Vyzkoušejte DPS a užijte si úspory, které můžete čerpat až 5 let před dovršením důchodového věku. Je to jednoduchý způsob, jak si užít zaslouženého odpočinku.

Nezapomeňte však, že abyste mohli odejít do předdůchodu, musíte mít dostatečné úspory na výplatu renty ve výši 30 % průměrné hrubé mzdy. Pokud splňujete tyto požadavky, můžete se s DPS cítit jistě a užívat si výhody tohoto fondu.

Spoření s DPS může znamenat mnohem víc než pouze odejít do předdůchodu – můžete mít lepší finanční zabezpečení, výhodné výplaty a pojištění proti úpadku. 19. 5. 2020 je nejlepší čas začít uvažovat o přechodu do DPS. Je to skvělý způsob, jak si užívat zaslouženého odpočinku a zároveň se starat o svou finanční budoucnost.

Napsat komentář