Proč mi vypadávají zuby?

admin

Updated on:

.
Proč mi vypadávají zuby?
Všichni jsme se určitě již setkali s tím, že se nám vypadají zuby. Tento přirozený proces prožívá většina z nás a je to naprosto normální. Ale proč nám vlastně vypadávají zuby?
Vypadávání zubů má dlouhou historii. Už naši prarodiče se o to starali. Příčinou je tzv. „prořezávání“. Jedná se o proces, při kterém se postupně objevují trvalé zuby, které nahrazují mléčné zuby. Když se objeví nové zuby, korunka trvalých zubů postupně rozpouští kořeny mléčných zubů. Právě z tohoto důvodu se mléčné zuby začínají viklat a vypadávat.
Jak můžete poznat, že vám vypadávají zuby? Většinou je to díky tlaku a bolesti, které cítíte v ústech. Pokud máte pocit, že váš zub je volný, je to známka toho, že se vám začíná vypadávat.
Kdy se začínají zuby vypadávat? Vypadávání mléčných zubů začíná přibližně mezi 6. a 7. rokem věku dítěte. Mléčné zuby jsou většinou první, které vypadnou. Postupně dochází k prořezávání trvalých zubů.
Když vám vypadnou zuby, je potřeba jednat rychle. Je důležité zajistit, aby se zuby neztratily. V případě, že se zub vysmekne a není možné ho najít, je potřeba navštívit zubaře, který může vyvinout vhodné opatření, aby se zajistilo, že vám vypadnutý zub bude nahrazen.
Zuby vypadávají většinou s věkem, ale může se stát, že vám vypadnou zuby dříve, než je očekáváno. To se děje, pokud máte problémy s dásněmi, špatnou hygienu nebo infekci. V těchto případech je potřeba se poradit s lékařem nebo zubařem.
Vypadávání zubů je naprosto normální proces a je důležité vědět, proč se to děje a jak se s tím vyrovnat. V případě, že vám vypadávají zuby dříve, než je očekáváno, neboť máte problémy s dásněmi nebo infekce, je potřeba se poradit se svým lékařem nebo zubařem.

Napsat komentář