Proč mi pořád volají ze zahraničí?

admin

Updated on:

Máte už tolikrát zazvonil telefon a na druhém konci je cizí hlas, volající z nějakého zahraničního čísla? Pokud ano, nejste sami. Proč vám pořád volají ze zahraničí?
V poslední době se objevuje stále více lidí, kteří jsou oběťmi útoku podvodníků. Útočníci využívají alternativních nebo IP operátorů, kteří jim umožňují získat číselný rozsah. Tyto čísla mají zpravidla předvolbu cizí země, jako je například Alžírsko nebo Afghánistán.
Když oběť na toto číslo zavolá, je přesměrována. To znamená, že oběť zavolá na číslo v jiné zemi a příjemce hovoru se připojí k hovoru prostřednictvím IP operátora. Útočník, který je za tímto číslem, pak profituje z vysokých propojovacích poplatků.
Naštěstí existují způsoby, jak se chránit před těmito útoky. Za prvé, vždy se ujistěte, že číslo, na které voláte, je důvěryhodné. Pokud vám zavolá někdo ze zahraničí, zeptejte se ho, jakým způsobem jeho číslo získal. Pokud máte podezření, že se jedná o podvod, nezavolávejte.
Kromě toho je také dobré vědět, jaké země mají cizí předvolby. Některé z nich mohou být spojeny s útoky podvodníků. Například Alžírsko má předvolbu +213 a Afghánistán má +93. Pokud se dozvíte, že vám volá někdo z těchto zemí, buďte opatrní a nezavolávejte.
V neposlední řadě, pokud už jste oběť útoku podvodníků, je důležité kontaktovat svého poskytovatele telefonních služeb a případně se obrátit na policii.
Protože útoky podvodníků narůstají, je důležité, abyste byli opatrní. Vždy se ujistěte, že číslo, na které voláte, je důvěryhodné a pokud je pozdě, obraťte se na policii. Udržením si těchto několika kroků na paměti, budete chráněni před nechtěnými hovory z cizích čísel.

Napsat komentář