Kdy zlevní hypotéky?

admin

Updated on:

.
Kdy zlevní hypotéky?
Pokud se vám zdá, že hypotéky nikdy nepřestanou být drahé, možná vás překvapí zpráva, že jsou tu náznaky toho, že by se mohly zlevnit. Podle odhadu Miroslava Majera můžeme očekávat velmi opatrné oživení zájmu o hypotéky již v druhém a třetím čtvrtletí. To znamená, že pokud jste si nyní vzali hypotéku, možná budete mít štěstí a budete si moci užívat nižší úrokové sazby, než které byste zaplatili v případě, že byste si hypotéku vzali nyní.
Nicméně, úplně se nezlevní. Ještě byste mohli očekávat, že se úrokové sazby budou pohybovat kolem současných úrovní. Důvodem je to, že stále existují vysoké náklady na provoz a mnoho dalších faktorů, které vytvářejí vysoké náklady na hypotéky.
Stejně jako v případě jiných oblastí, kde dochází k oživení trhu, bude se oživení hypoték týkat i lidí, kteří si je již vzali. To znamená, že lidé, kteří si vzali hypotéku před pár měsíci, se mohou těšit na nižší úrokové sazby. To vše se bude dít postupně, takže nebudete muset čekat na okamžitou změnu.
Kromě toho, že se úrokové sazby budou pohybovat kolem současných úrovní, můžeme také očekávat, že stabilizace na hypotečním trhu povede k nižším cenám nemovitostí. To znamená, že i když se úrokové sazby nezlevní, můžete očekávat, že se ceny nemovitostí budou pohybovat blíže vašemu rozpočtu.
Vzhledem k tomu, že výraznější oživení trhu můžeme očekávat spíše až v roce 2024, můžete si být jisti, že nyní se nebudete muset obávat náhlého oživení trhu. Toto oživení bude postupné a bude se dít pouze tehdy, pokud se trh opravdu stabilizuje.
Vzhledem k tomu, že stabilizace trhu může trvat dlouho, můžete si být jisti, že zlevnění hypoték nebude okamžité. Je to otázka času, kdy se trh opravdu stabilizuje a kdy se začnou úrokové sazby snižovat.
Když se na to podíváte z hlediska budoucnosti, můžete si být jisti, že hypotéky budou zlevňovat. Nicméně, pro plné oživení trhu si ještě musíte počkat. V nejbližších měsících byste se mohli těšit na nějaké oživení, ale pro výraznější zlevnění budete muset počkat až do roku 2024.

Napsat komentář