Kdy splatit kreditku?

admin

Updated on:

.

Kdy splatit kreditku?

Pokud jste si pořídili kreditní kartu, určitě vás zajímá, kdy ji je potřeba splatit. S kreditními kartami je to trochu složitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Je potřeba brát v úvahu několik faktorů, abyste věděli, kdy poslat platbu.

Nejprve si připomeňte, jakou máte kreditní kartu. Každá banka má jiné podmínky, které se týkají splátky kreditky. Některé banky vyžadují, aby byla kreditka splacena v plné výši za dané období, jiné banky dovolí splátky dílčím způsobem. Musíte také zvážit, kterou metodu platby zvolíte. Nejčastěji jsou to převodem, platbou stvrzenkou nebo v hotovosti.

Jak a kdy mám tedy poslat splátku? Pokud se rozhodnete pro převod, je nejlepší platbu odeslat alespoň tři pracovní dny před dnem splatnosti. Můžete se tak vyhnout případnému zpoždění a předejít poplatkům za pozdní splátku.

Pokud chcete zaplatit kreditní kartu platbou stvrzenkou, může to zabrat až den nebo klidně i 14 dní. V závislosti na tom, kde platbu odesíláte a kam je určena. Nejdůležitější je, abyste si dali pozor na dny splatnosti.

Poslední možností je platba v hotovosti na pobočce banky, od které kreditku máte. Tu můžete provést jednoduše a rychle. Většinou dojde v rámci jednoho dne.

V každém případě je velmi důležité pamatovat si datum splatnosti. Pokud jej nedodržíte, budete muset čelit poplatkům za pozdní splácení. To je něco, co rozhodně chcete vyhnout. Takže si data splatností udržujte v dobré paměti.

Kdy splatit kreditku? Vyčerpali jsme tohle téma až do 26.3.2020. Takže teď už víte, jak a kdy splatit kreditní kartu. Zjistili jste, že je nejlepší platbu odeslat alespoň tři pracovní dny před dnem splatnosti, abyste se vyhnuli poplatkům za pozdní splácení. Raději si zapamatujte datum splatnosti a vyhněte se tak dalším problémům.

Napsat komentář