Kdy s miminkem na fyzioterapii?

admin

Updated on:

.

Když přijde na fyzioterapii s miminkem, je to obzvlášť důležité. Jakmile dítě přijde na svět, také přijdou s tím spojené obavy, obzvláště co se týče jeho pohybového vývoje. Není se čemu divit, pročež je důležité co nejdříve kontrolovat jeho pohybový vývoj, abyste mohli předejít jakýmkoliv budoucím problémům.

Konkrétně doporučujeme kontrolovat pohybový vývoj od 6. týdne života. V tento okamžik vstupují do funkce svaly, které jsou zásadní pro správné napřímení páteře a postavení kloubů. Pokud se tato svaly do budoucna nezapojí správně, může to mít za následek narušení těchto pohybů, což může vést k deformacím oblastí páteře, dolních končetin, pánevního pletence, čelistí, atd.

Navíc, pokud se svaly nenapnou správně, dítě si neideální svalové souhry fixuje a staví na nich. Není tedy dobré čekat, že se odchylky či opoždění spraví sami.

Když jde o fyzioterapii s miminkem, mluvíme o speciálním druhu terapie, která je zaměřena na prevenci a léčbu posturálních poruch, které mohou mít negativní vliv na dlouhodobé a krátkodobé zdraví.

Fyzioterapie s miminkem může zahrnovat následující:

• Průzkum pohybového vývoje
• Prevence deformací páteře
• Prevence deformací dolních končetin
• Prevence deformací pánevního pletence
• Prevence deformací čelistí
• Prevence opoždění pohybového vývoje
• Léčbu nádorů
• Léčbu stavů, které se vyskytují v dětském věku

Tento druh fyzioterapie je účinný a může pomoci minimalizovat dlouhodobé problémy a deformace, které mohou mít vliv na budoucí pohyb. Je důležité navštěvovat fyzioterapii s miminkem, abyste mohli prevenci nastávajících problémů.

Fyzioterapeut může pomoci rozpoznat odchylky od normy a také diagnostikovat místní svalové poruchy, které by mohly ohrozit pohybový vývoj dítěte. Na základě těchto informací může fyzioterapeut přiřadit různé úkony, které pomáhají posílit a napnout správné svaly.

Fyzioterapie s miminkem je důležitá pro udržení zdraví a prevenci budoucích pohybových problémů. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o pohybovém vývoji Vašeho dítěte, neváhejte a navštivte fyzioterapeuta. Tímto způsobem si udržíte přehled o jeho pohybovém vývoji a budete mít jistotu, že se bude v budoucnu vyvíjet správným směrem.

Napsat komentář