Kdy nakupovat na burze?

admin

Updated on:

Když se řekne „burza“, mnoho lidí si představí obchodování s akciemi, které probíhá v místnostech s velkými obrazovkami a rychle se pohybujícími grafy. Ale kdy je nejlepší čas na nákup akcií na burze?

Na burze se obchoduje po celém světě, takže je důležité uvědomit si, že různé burzy mají různé obchodní časy. Některé burzy mají omezené obchodní časy, zatímco jiné trhy mají průběžné obchodování.

Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba při nákupu akcií na burze uvážit, je trh (segment), který se obchoduje. Některé trhy jsou specializované na určité typy akcií a je nutné se s nimi seznámit, než se začne obchodovat.

Dalším důležitým faktorem pro obchodování na burze je typ akcie, kterou se obchoduje. Některé akcie se obchodují po celý den a některé se obchodují pouze po určité době. Je důležité vědět, jaké typy akcí se obchodují na jednotlivých trzích, aby se mohlo nakoupit ve správný čas.

Posledním důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při obchodování na burze, je okamžik akce. V určitých případech může být nejlepší čas na nákup akcií v okamžiku otevření burzy nebo v okamžiku uzavření burzy.

Konkrétně v USA je obchodování na burze otevřeno od 15:30 do 22:00. Průběžné obchodování se začíná v 15:30 a končí v 22:00. To znamená, že je možné po celý den obchodovat s akciemi na burze, pokud je obchodník připraven.

V Německu je hlavní trh Xetra, který se otevírá v 9:00 a zavírá v 17:30. Obchodníci mají 25 minut na obchodování před zavřením trhu. To znamená, že je potřeba mít stanovené obchodní časy, aby se mohly využít všechny příležitosti.

Vzhledem k tomu, že se na burze obchoduje po celém světě, je důležité být si vědom toho, že obchodní časy se liší podle trhu. Je třeba si uvědomit typ akcií, které se na konkrétním trhu obchodují, a dokonce i okamžik obchodu.

V každém případě je důležité si uvědomit, že obchodování na burze je riskantní a je třeba mít před nákupem akcií dobrou znalost trhu. Když víte, kdy je nejlepší čas na nákup akcií na burze, můžete se mnohem lépe připravit na obchodování a vytěžit z toho maximum.

Napsat komentář