Kdy mohu prodat akcie?

admin

Updated on:

Kdy mohu prodat akcie?
Někteří investoři jsou přesvědčeni, že prodej akcií je stejně důležitý jako jejich nákup. Nicméně, prodej akcií může být pro začátečníky náročné. Jakmile vložíte peníze do svého portfolia akcií, máte zájem se dozvědět, kdy je vhodné akcie prodat.
Mnoho investorů se ptá: „Kdy mohu prodat akcie?“ Odpověď závisí na vašich investičních cílech, jejich délce a rizikové tolerance. Zpravidla se pro akciové investice doporučuje alespoň 5 let, ale platí, že čím delší, tím zpravidla lepší.
Je snadné se do akcií zamilovat, ale dobrý investor ví, že se musí čas od času vyhnout. Není tu žádný jediný správný čas na prodej akcií, ale existuje několik vodítek, které vám mohou pomoci s rozhodnutím.
Prvním je vyhnout se krátkodobým investicím. Nikdy nekupujte akcie s myšlenkou, že se je chcete v krátkém čase zbavit. Ideálně byste měli svoje akcie držet alespoň 5-7 let, abyste získali zisk. Pokud si myslíte, že se akcie brzy zvýší, můžete je nakoupit a pak prodat, když dosáhnou vysoké úrovně.
Kromě toho byste měli držet akcie dlouhou dobu a neprodávat je, pokud nejsou nějaké alarmující varovné signály nebo jiné důvody pro prodej. Je důležité, abyste se vždy snažili zjistit, co se děje ve světě a na burze, abyste mohli správně rozhodnout, kdy je nejvhodnější čas pro prodej akcií.
Pokud se cítíte, že byste mohli ztratit peníze tím, že držíte akcie, je čas prodat. Můžete také akcie prodat, pokud se zdá, že akcie více nezískají za čas, kdy je držíte. Udržujte si pozornost a sledujte všechny změny, které se vyskytují na trhu, abyste zvýšili šanci na úspěšný prodej.
V neposlední řadě byste se měli vždy snažit udržet své emoce stranou při rozhodování o prodeji akcií. Je snadné prodat akcie, pokud se cítíte pod tlakem nebo se bojíte, že uděláte špatné rozhodnutí. Vždy přemýšlejte o tom, jaké to bude mít dopady na vaše portfolium a držte se svých investičních cílů.
Vždy je dobré přemýšlet o budoucnosti. Například, 29. 6. 2020, je dobrý čas vstoupit na trh akcií? I když to může být lákavé, je důležité vždy přemýšlet o tom, jak se budoucí trh může lišit od současného.
Nakonec, není tu žádný jednoznačný čas pro prodej akcií. Místo toho byste měli být trpěliví, informovaní a analyticky myslet, abyste se ujistili, že vždy děláte nejlepší rozhodnutí pro sebe a pro svůj investiční portfolium. Držením akcií déle než 5 let, můžete dosáhnout vyššího zisku, než kdybyste je prodali po krátké době. Pokud však ucítíte, že je čas na prodej, měli byste se řídit svými vlastními investičními cíli a zkušenostmi.

Napsat komentář