Kdo nemůže být dědicem?

admin

Updated on:

Kdo nemůže být dědicem?

Většina z nás ví, že pokud máme nějaké blízké, jež nás milovali, po jejich smrti jsou dědicem přiděleny jejich majetky. Ale víte, kdo se nemůže stát dědicem?

Existuje mnoho faktorů, které se vztahují k tomu, kdo může být dědicem. Důležitou věcí je, že kdo se dopustil úmyslného trestného činu proti zůstaviteli, jeho manželu, dětem nebo rodičům anebo zavrženíhodného jednání proti projevu poslední vůle zůstavitelovy, není způsobilý stát se dědicem. Samozřejmě, existuje výjimka. Pokud zůstavitel odpustí čin, může daný člověk dědit jeho majetek.

Kromě toho jsou určitá zákonem stanovená omezení. Například, lidé, kteří jsou mladší 18 let, se nesmí stát dědicem. Také nemůžou dědit lidé, kteří byli odsouzeni za zločin, který je sám o sobě proti zůstavitelovu právu. To také znamená, že nedokáží dědit lidé, kteří jsou v době závěti duševně nedostupní nebo trpí jakoukoliv psychiatrickou poruchou.

Nezapomeňte, že některá státní práva mohou zahrnovat další omezení. Například ve státě New York může být dědicem pouze ten, kdo je členem rodiny zůstavitelů nebo ten, kdo má s ním příbuzenský vztah. V jiných státech jako například v Kalifornii, může být dědicem i ten, kdo se nachází v příbuzenském vztahu s zůstavitelem nebo ten, kdo má dlouhodobý vztah s ním.

Pokud se vám zdá, že jsou tyto pravidla komplikovaná, nemusíte se obávat. Existuje mnoho způsobů, jak se dozvědět, kdo může být dědicem. Nejlepším způsobem je vyhledat právníka, který má dlouholeté zkušenosti s posuzováním tohoto tématu a poradí vám s postupem, který je pro vás nejvýhodnější.

Ať už se rozhodnete nebo ne, je důležité si uvědomit, že odpověď na otázku „Kdo nemůže být dědicem?“ se liší v závislosti na zemích a státech. Nezapomeňte také, že pravidla se mohou lišit v závislosti na dni vydání závěti. Například, v New Yorku se pravidla pro dědění změní dne 29. 8. 2022.

Kdo nemůže být dědicem je důležité pochopit, zejména pokud jste ve svazku s někým, kdo je zůstavitelem. Existuje několik faktorů, které se na tuto otázku vztahují a je důležité, abyste se s nimi seznámili, pokud chcete správně naplánovat svou budoucnost. Doufáme, že tento článek vám dal odpovědi na vaše otázky ohledně toho, kdo nemůže být dědicem.

Napsat komentář