Kdo muze ručit nemovitosti?

admin

Updated on:

.

Kdo muže ručit nemovitosti?

Když uvažujete o koupi nemovitosti, můžete se setkat s požadavkem, abyste si našli ručitele. Ale co to vlastně znamená? A kdo muže ručit nemovitosti?

Ručitel je osoba, která se věřiteli písemně zaváže vyrovnat dluh, pokud ho dlužník sám nesplatí. Za splnění tohoto závazku ručitel odpovídá svým movitým i nemovitým majetkem do výše pohledávky.

Toto je obvykle požadováno u hypotečních úvěrů nebo jiných úvěrů na nemovitosti. Věřitel bude věřit, že ručitel přijme odpovědnost za úvěr, pokud dlužník nebude schopen splácet úvěr.

V zásadě může ručitel být kdokoli – od člena rodiny po kamaráda. Věřitel však bude mít předpoklad, že ručitel bude schopen splnit své závazky – tj. že má dostatek financí na vyrovnání pohledávky v případě nesplácení úvěru.

Věřitel bude také vyžadovat, aby byl ručitel plnoletý. Pokud ručitel není dostatečně starý na to, aby právně věděl, co dělá, pak nemůže být považován za ručitele.

Ručitel by také měl mít dobrou platební historii. Věřitel bude chtít zkontrolovat platební historii ručitele za účelem určení jeho schopnosti splácet úvěr.

Banky obecně preferují, aby ručitelé byli blízcí příbuzní – manžel nebo rodič. Jelikož mají tito ručitelé největší pravděpodobnost, že budou schopni vyrovnat pohledávku v případě nesplácení úvěru.

Pokud jste schopni najít ručitele, může to znamenat, že budete moci získat vyšší úvěr, protože věřitel bude věřit, že existuje někdo, kdo bude mít odpovědnost za úvěr, pokud vy osobně nebudete moci splácet.

Proto je velmi důležité, abyste pečlivě zvážili všechna pro a proti ručení. Ujistěte se, že ručitel je plnoletý, má dobrou platební historii a dostatek finančních prostředků, aby mohl v případě potřeby vyrovnat pohledávku.

Kdo muže ručit nemovitosti? Odpověď je, že kdokoli, kdo splňuje požadavky věřitele a má dobrou platební historii. Je však důležité, abyste se ujistili, že jste si vybrali ručitele, který může nést závazek, který se předpokládá.

Napsat komentář