Kdo je na 100 Dolarovce?

admin

Updated on:

Kdo je na 100 dolarovce?
Pokud se ptáte, kdo je na 100 dolarovce, máme odpověď. V Americe se právě vydávají nové 100dolarové bankovky a mince. Tyto bankovky mají nové motivy aversu a reversu, které představují 4 významné americké osobnosti. A aby toho nebylo málo, každá je zastoupena na různých hodnotách mincí a bankovek.
Nejprve si vezměme minci 10 dolarů. Tento motiv má na aversu Alexandera Hamiltona, prvního sekretáře financí USA. Revers je vytištěn s obrázkem Státní banky USA.
Další motiv mince je 20 dolarů. Má na aversu Andrewa Jacksona, sedmého prezidenta USA. Revers je vytištěn s obrázkem Bílého domu.
Mince 50 dolarů má na aversu Ulyssese S. Granta, 18. prezidenta USA. Revers je vytištěn s obrázkem Amerického kapitolu.
A poslední, ale ne nejméně důležité, je motiv mince 100 dolarů. Ten má na aversu Benjamin Franklina, velkého amerického lékaře a vynálezce. Revers je vytištěn s obrázkem Radnice ve Filadelfii.
Tento kompletní set mincí a bankovek je skutečnou poctou čtyřem významným Američanům. Každá mincová hodnota obsahuje nový motiv aversu a reversu, který doplňuje historii amerického lidu a jejích hrdinů. Ať už chcete tuto sbírku jako součást svého sbírání mincí nebo jen chcete vědět, kdo je na 100 dolarovce, je to skvělá příležitost prohlédnout si historii Ameriky a její osobnosti.
Americká měna se vyvíjí a změnila se po mnoho let. Ale tohle je skvělá příležitost prohlédnout si a ocenit, jak se tohle všechno začalo. Kdo je na 100 dolarovce? Benjamin Franklin – jeden z nejvýznamnějších Američanů všech dob.

Napsat komentář