Kde založit účet aby na něj nemohl exekutor?

admin

Updated on:

Chcete-li si založit účet, na který exekutor nemá přístup, nabízí se Vám možnost založit si tzv. chráněný účet. Jde o novou službu, která byla v roce 2021 uvedena pro lidi, kteří mají exekuci. Tento typ účtu vám umožní ochránit váš majetek před postižením exekučním příkazem, což může být velmi prospěšné.
Proč se nám může zdát, že chráněný účet je dobrá volba? První věcí, kterou musíme pochopit, je, že tento typ účtu byl vytvořen speciálně pro ochranu majetku před exekučními příkazy. Účet je chráněn významným zákonem a zaručuje, že všechny peníze uložené na tomto účtu jsou chráněny a nemůžou být exekučními orgány zabaveny. Výhodou je, že tato ochrana je trvalá a nezmizí, dokud nedojde k úplnému splacení exekučních nároků.
Pokud se rozhodnete, že si chcete založit chráněný účet, budete muset udělat několik důležitých kroků. Prvním krokem je najít si banku, která chráněný účet nabízí. Ne všechny banky to dělají, takže je důležité, abyste si našli banku, která to nabízí.
Druhým krokem je vyplnění formuláře, který Vám banka poskytne. Formuláře budou obsahovat informace o Vás, včetně Vašeho jména, data narození, adresy a telefonního čísla. Je důležité, abyste formulář vyplnili co nejpřesněji, protože informace budou použity ke kontrole Vaší identity.
A nakonec, po dokončení všech formulářů, budete muset požádat banku o založení účtu. Při vyřizování žádosti budete muset předložit doklady, jako je průkaz totožnosti a případně i potvrzení od exekutora o tom, že exekuce je skutečně platná.
Vytvoření chráněného účtu by mohlo být velmi užitečným nástrojem pro lidi, kteří mají exekuci a chtějí ochránit svůj majetek. Je důležité si uvědomit, že tento účet je chráněn zákonem a že jeho prostředky jsou chráněny před exekučními příkazy. Pokud se rozhodnete založit si chráněný účet, pak se ujistěte, že dodržujete všechny pokyny vaší banky a že jste formuláře vyplnili správně, abyste mohli ochránit svůj majetek.

Napsat komentář