Kde vymenit Stare penize?

admin

Updated on:

Máte doma staré české bankovky z let 1993 až 1999? Možná vám nejsou k ničemu a nevíte, co s nimi? Řešením je jejich výměna. Na územních pracovištích České národní banky můžete staré bankovky vyměnit za ty nové. Nyní se podíváme na to, jak na to.

V prvé řadě je nutné mít s sebou doklady, abyste mohli bankovky vyměnit. Je to jednoduché. Stačí donést či zaslat příslušnou neplatnou bankovku. Nemusíte předkládat žádné doklady, abyste staré bankovky mohli vyměnit.

Mezi staré bankovky, které můžete vyměnit, patří české bankovky 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1 000 Kč a 5 000 Kč vzorů 1993 a 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč a 2000 Kč z let 1995 až 1999. Štítky na těchto bankovkách se nazývají „řetízkové“, protože se na nich objevují „řetízky“ kolem hlavních postav.

Když máte starou bankovku, můžete jí vyměnit za novou. Měli byste si vybrat jednu z mnoha poboček České národní banky, které jsou po celé zemi. Některé pobočky ČNB jsou v České republice otevřené každý den, takže si můžete vybrat, kdy se chcete vyměnit.

Před výměnou byste měli prověřit stav bankovky. Ujistěte se, že je bankovka neporušená a nevypadá opotřebovaně. Pokud se bankovka zdá být poškozená nebo neplatná, bude odmítnuta.

Když přijdete do ČNB a řeknete, co chcete udělat, bude vám poskytnuta pomoc. Pracovník ČNB vám při výměně starých bankovek poradí a může vám nabídnout novou bankovku. Bankovka bude zaslána přímo na váš účet nebo vám bude předána na místě.

Výměna starých bankovek je snadný a rychlý proces. Na většině poboček ČNB to trvá jen několik minut, takže můžete vstát a odejít s novými bankovkami. Není nic jednoduššího.

Takže, pokud máte doma staré české bankovky z let 1993 až 1999 a nevíte, co s nimi, vyměňte je. Navštivte jednu z mnoha poboček České národní banky a získejte nové bankovky. Výměna starých bankovek může být jednoduchá, pokud se o ní dobře informujete.

Napsat komentář