Kde koupit americký dolar?

admin

Updated on:

.
Kde koupit americký dolar? Toto je otázka, na kterou se často ptají turisté, kteří plánují cestu do USA. Ačkoliv je mnohem pohodlnější než dřív, stále je třeba vědět, kde nejlépe směnit českou korunu za americký dolar.
Pokud nemáte problém s poplatky, nejvýhodnější americkou měnu dostanete v České Spořitelně nebo ČSOB. Tyto banky vám nabídnou nejlepší kurz, ale i zde se platí poplatek za výměnu peněz. Pokud se však chcete vyhnout poplatkům, je nejlepší volbou směnárna Exchange. Díky tomu můžete ušetřit až několik stovek korun.
Kromě nejbližší směnárny Exchange můžete navštívit i některou z mnoha jiných směnáren. Kromě toho můžete koupit americký dolar v čerpacích stanicích, internetových obchodech, nebo v některých obchodech s cestovními potřebami. Pokud se vydáte do USA, nemusíte si kupovat dolary předem. Většina obchodů a restaurací v USA přijímá českou korunu a vám tak stačí pouze pár stovek.
Nezapomeňte, že před koupí amerických dolarů byste měli zkontrolovat nejnovější kurz. Někdy to může být výhodnější koupit dolary v České republice, než směnit je v zahraničí. Vždy si ověřte, zda neplatíte více než je obvyklé. Kromě toho je třeba mít na paměti, že i když je americký dolar zaveden v mnoha zemích, ne každý obchod ho přijímá.
Koupit americký dolar není obtížné. Nezapomeňte však, že jeho cena může v průběhu času kolísat. Proto byste měli pečlivě zvážit, kdy a kde nejvýhodněji americkou měnu směníte. Česká Spořitelna nebo ČSOB nabízí nejlepší kurzy, ale je třeba počítat s poplatkem. Směnárny Exchange jsou bez poplatků, takže pokud hledáte nejvýhodnější možnost, je to určitě nejlepší volba.
Už jen pár dní vám zbývá do odletu do USA? Pak se nebojte a využijte některou z výše uvedených možností. Pokud se však chystáte do jiné země, měli byste si koupit místní měnu, abyste získali lepší kurz. Kupujte americký dolar v klidu, zvážte všechny možnosti a užijte si svou cestu!

Napsat komentář