Jakou nemovitost lze zastavit?

admin

Updated on:

.
Hypoteční úvěry jsou nedílnou součástí naší každodenní finanční realitou. Když uvažujete o úvěru, je dobré vědět, kterou nemovitost lze zastavit.
V první řadě, pokud jde o zastavení nemovitosti, může to být domek, byt, chalupa nebo stavební pozemek. Všechny tyto nemovitosti mají jednu věc společnou – jsou to rezidenční nemovitosti.
Kromě toho, abyste mohli zastavit tyto nemovitosti, musí jejich hodnota dosáhnout minimálně 20% hodnoty úvěru. To znamená, že pokud si vezmete úvěr ve výši 100 000 dolarů, zastavitelná nemovitost musí mít hodnotu alespoň 20 000 dolarů. Někdy může být požadováno jen 10%, ale to je závislé na vaší finanční situaci.
V každém případě je důležité, abyste si dokázali, že máte dostatek finančních prostředků na pokrytí částky, kterou si vezmete jako úvěr. Pokud nemáte dostatek finančních prostředků, bude vám banka muset poskytnout vyšší úrok a bude vás chtít požádat o další doklady, které potvrdí vaši schopnost splácet.
Kromě toho, abyste zastavili nemovitost, musíte splnit některé další požadavky, v závislosti na tom, kterou nemovitost zastavíte. Pokud jde o byt nebo dům, bude vám banka požadovat, abyste splnili některé zákonné požadavky týkající se jejich bezpečnosti. Například, pokud se jedná o byt, banka bude požadovat, aby splňoval normy protipožárního zařízení.
Pokud chcete zastavit stavební pozemek, budete muset dokázat, že stavební pozemek má potenciál stát se užitečnou nemovitostí. To znamená, že musíte mít projekt, jak byste pozemek v budoucnu využili. Banka také bude požadovat potvrzení od odborníka o tom, že pozemek je vhodný pro stavbu.
Posledním požadavkem je pojištění. To je nezbytné, abyste mohli zastavit nemovitost. U každé zastavené nemovitosti musíte mít pojištění na celou dobu trvání úvěru. Banka také bude požadovat, abyste si najali certifikovaného pojišťovacího makléře, abyste mohli získat vhodné pojištění.
Ať už si vezmete úvěr z jakéhokoliv důvodu, je dobré vědět, kterou nemovitost lze zastavit. Všechny výše uvedené informace by vám měly pomoci se rozhodnout, jakou nemovitost zastavíte. Důležité je, abyste si byli jisti, že budete schopni splácet úvěr včas a že budete mít dostatek finančních prostředků na pokrytí všech ostatních nákladů spojených s úvěrem.

Napsat komentář