Jaké jsou příznaky rakoviny konečníku?

admin

Updated on:

.

Rakovina konečníku je děsivé onemocnění, na které se bohužel počítá stále více lidí. I když to může být velmi znepokojující období, je důležité vědět, jak identifikovat příznaky a získat lékařskou pomoc, abyste se zabránilo dalšímu postupu nemoci. Některé z nejběžnějších příznaků rakoviny konečníku zahrnují:

– Hlen a/nebo krev na stolici nebo uvnitř stolice. Pokud zjistíte, že se ve vaší stolici objevuje krev nebo hlen, měli byste okamžitě konzultovat lékaře. Může to být znamení rakoviny konečníku.

– Tmavá nebo černá stolice. Rakovina konečníku může způsobit, že se stolice zbarví na tmavě černou barvu. Tato barva může být výsledkem krvácení z konečníku do střeva a měla by vás vést k vyšetření lékařem.

– Opakované střevní křeče a bolesti břicha. Pokud trpíte dlouhodobými nebo opakovanými střevními křečemi nebo bolestí břicha, může to být také znamením rakoviny konečníku.

– Zapáchající stolice. Rakovina konečníku může způsobit, že se váš výkal bude cítit odpudivě.

– Nepravidelnost stolice (např. změna konzistence, barvy nebo častější pohyb střev). Obecně se to uznává jako znamení rakoviny konečníku.

– Nápadně úzká stolice (někdy označovaná jako „stužkovitá“ stolice). Úzká stolice může být důsledkem rakoviny konečníku a často se objevuje po bokovém nádoru.

– Časté vyprazdňování stolice. Pokud máte tendenci často jít na toaletu a máte potíže vyčistit se, může se jednat o příznaky rakoviny konečníku.

– Nutkání na stolici, avšak bez vyprazdňování. Často se vyskytující nutkání na stolici bez vyprazdňování může být také projevem rakoviny konečníku.

Kromě těchto běžných příznaků mohou lidé trpící rakovinou konečníku také pozorovat úbytek hmotnosti, slabost, zvýšenou únavu a ztrátu chuti k jídlu. Pokud si všimnete některého z těchto příznaků, neprodleně vyhledejte lékaře.

Štěstím je, že rakovina konečníku se obvykle dá včasnou diagnózou a léčbou vyléčit. Existuje mnoho různých léčebných postupů, které mohou být podány, v závislosti na stupni onemocnění. Pro ty, kteří mají rakovinu v rané fázi, může být léčba velmi účinná a obvykle nezahrnuje chirurgickou operaci. Pro ty s pozdním stupněm rakoviny může být nutná chirurgie k odstranění postižené oblasti tlustého střeva nebo konečníku.

Pokud máte podezření, že trpíte rakovinou konečníku, neváhejte a vyhledejte lékařskou pomoc. S včasnou diagnózou a léčbou se rakovina konečníku dobře léčí. Nezapomínejte, že včasná diagnóza je klíčem k úspěšnému zvládnutí tohoto onemocnění.

Napsat komentář