Jak zjistím jestli má auto povinné ručení?

admin

Updated on:

.
Všichni víme, že je nutné mít povinné ručení pro naše vozidla, ale mnohdy se zapomíná na to, že je nutné obnovit pojistnou smlouvu včas. Pokud si nejste jisti, zda máte platné pojištění nebo u jaké pojišťovny jste povinné ručení sjednali, můžete to snadno a rychle ověřit pomocí SPZ. Za tímto účelem existuje webový portál ČKP, který umožňuje zákazníkům přístup k datům o pojištění vozidla.
Chcete-li zjistit, zda máte platné povinné ručení, stačí zadat SPZ a datum k jakému pojištění hledáte – třeba to momentální. Po vyplnění těchto údajů můžete rychle zjistit, jestli máte platné povinné ručení a u jaké pojišťovny je sjednané.
Abyste mohli portál ČKP využít, musíte mít zřízený účet. Na stránkách ČKP si můžete založit účet zdarma a potom přidat informace o vašem vozidle. V systému ČKP si můžete pohodlně aktualizovat informace o vašem vozidle, změnit pojišťovnu nebo zjistit, kdy máte platit pojistné.
Kromě toho vám portál ČKP také umožňuje spravovat své pojištění. Můžete si zde nejen ověřit stav svého povinného ručení, ale také si prohlédnout sjednanou pojistnou smlouvu, vygenerovat faktury nebo platit pojistné online.
Jak je vidět, portál ČKP poskytuje komplexní služby pro uživatele. Pomocí něj můžete snadno zjistit, jestli máte platné povinné ručení a u jaké pojišťovny je sjednané, a to vše v pohodlí vašeho domova. Navíc se zde můžete seznámit s podrobnostmi o svém pojištění a také platit pojistné online. Takže pokud chcete mít jistotu, že máte platné povinné ručení, doporučujeme využít portál ČKP.

Napsat komentář