Jak ziskat novou Karticku pojišťovny?

admin

Updated on:

.

Někdy se stane, že máte při sobě pouze fotokopii svého průkazu pojišťovny, nebo zkrátka ztratíte průkaz úplně. Takovou situaci můžete vyřešit pomocí nového průkazu pojišťovny. Tento článek popisuje, jak získat nový průkaz pojišťovny.

K získání nového průkazu pojišťovny budete potřebovat doklad totožnosti. Například občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz. Mějte na paměti, že doklady totožnosti musejí být platné a vyplněné.

Všechny pojišťovny v České republice vystavují nové průkazy pojišťencům zdarma. To znamená, že se nemusíte obávat zbytečných poplatků.

Jakmile vyberete pojišťovnu, kterou chcete použít, můžete se obrátit na libovolnou pobočku pojišťovny a požádat o vydání nového průkazu. Na pobočce pojišťovny vám budou nejspíš požadovat, abyste si vyzvedli formulář žádosti o průkaz a vyplnili jej. Formulář bude obsahovat informace jako vaše jméno, adresa, datum narození, adresa trvalého bydliště a další.

Následně budete muset předložit potřebné doklady totožnosti na pobočce pojišťovny. Pobočka pojišťovny vám poté vystaví nový průkaz.

Kromě toho, že požádáte pojišťovnu o vydání nového průkazu, existují také další možnosti, jak získat nový průkaz pojišťovny. Některé pojišťovny vám umožňují stáhnout si průkaz ze svých webových stránek nebo vám mohou poslat nový průkaz poštou.

I když je třeba zvolit způsob, jak získat nový průkaz pojišťovny, je důležité si uvědomit, že průkaz vám bude vystaven až po obdržení potřebných dokladů totožnosti. Takže pokud nemáte doklady totožnosti, budete muset jejich získání urychlit.

Vystavení nového průkazu pojišťovny je jednoduchý proces. Důležité je si uvědomit, že je třeba předložit doklady totožnosti na pobočce pojišťovny, a to i v případě, že požádáte o vydání nového průkazu poštou.

Mějte na paměti, že všechny pojišťovny v České republice vystavují nové průkazy pojištěncům zdarma. Ať už zvolíte cokoliv, pojišťovna vám poskytne nový průkaz, takže si nenechte ujít šanci dostat se do bezpečí.

Napsat komentář