Jak zažádat o novou kartičku VZP?

admin

Updated on:

Vážení členové VZP,

Uvědomujeme si, že je pro vás důležité mít přístup ke svým zdravotním službám, a proto jsme se rozhodli vám pomoci s procesem získání nové kartičky VZP.

Nejjednodušší a nejrychlejší je, když navštívíte osobně některou z našich poboček. Na počkání vám vystavíme papírový náhradní doklad (papírové potvrzení dočasně nahrazující EHIC). Tento doklad má omezenou dobu platnosti tři měsíce od data vystavení.

Další možností je, že se můžete obrátit na naše on-line služby. To znamená, že si můžete vyžádat novou kartičku přímo na naší webové stránce. Vyplníte formulář a přiložíte požadované dokumenty. Jakmile vše dokončíte, pošleme vám novou kartičku prostřednictvím poštovní služby.

Pokud potřebujete novou kartičku kvůli změně adresy, můžete si ji také vyžádat přes on-line formulář. Jakmile vyplníte všechny potřebné údaje, novou kartičku obdržíte za 1-3 pracovní dny.

Pokud chcete novou kartičku rychleji nebo potřebujete mít více informací o kartě, můžete se obrátit na některou ze našich kontaktních osob. Naši zaměstnanci vám poradí, jak postupovat při získání nové kartičky a jak ji používat.

Jakmile máte novou kartičku, je důležité si ji uložit na bezpečné místo. Kartičku byste neměli dávat nikomu jinému ani ji nikam neukládat. Karta by měla být vždy u vás.

Jsme si vědomi toho, že získání nové kartičky může být někdy složité, ale doufáme, že vám tyto informace pomohou zvládnout tento proces snadno a rychle. Pokud máte jakékoliv otázky týkající se procesu získání nové kartičky VZP, neváhejte se obrátit na nás.

S pozdravem,

VZP

Napsat komentář