Jak vypadat co nejlépe na občance?

admin

Updated on:

.
Všichni to známe – fotografování na občanku. Je to povinnost, kterou pravidelně musíme absolvovat. Ať už se potřebujete zaregistrovat na univerzitě, prodloužit si cestovní pas nebo si založit nový občanský průkaz, vždy vám budou vyžadovat fotografii. Ať už vám vyjde fotografie dobře nebo ne, bude se s ní spojovat po mnoho let.
Abyste vypadali co nejlépe na své občanské fotografii, je několik kroků, které můžete podniknout.
Jak již bylo zmíněno, fotografie by měla být focena čelně. Musí zobrazovat obličej v kombinaci s horní částí ramen. Člověk na ní nesmí dělat grimasy ani se usmívat. Je zapotřebí zaujmout neutrální pohled a snažit se držet zavřená ústa. Pokud můžete, vezměte si svůj oblíbený oblek. Pokud se v něm cítíte dobře, bude to znamenat, že se na fotografii budete cítit příjemně.
Jakmile se nachystáte a připravíte, je čas udělat fotografii. Všimněte si pozadí a pozice ve fotografii. Můžete chtít, aby pozadí bylo světlé nebo tmavé, aby váš obličej lépe zářil. Vyberte si svou pozici tak, abyste se neztratili v pozadí.
Čeho se také vyvarujte, je make-up. Řada lidí si myslí, že používání make-upu na průkazovou fotografii je dobrý nápad, ale je to chyba. Make-up může způsobit, že se vaše fotografie na občanku bude lišit od vašeho skutečného obličeje. V tomto případě přirozenost vyhrává.
Pro správné světlo je důležité, abyste si vybrali správné místo. Potřebujete prostor s dobrou světelnou úpravou. Pokud budete fotografovat doma, zkontrolujte, zda máte dostatečné množství přirozeného světla. Pokud ne, zkuste si vypůjčit nějakou domácí svítidlo.
V neposlední řadě, nezapomeňte vyzkoušet více snímků. Čím více fotografií budete mít, tím větší šance budete mít na to, že některá z nich bude dobrá. Prohlédněte si každou fotografii a vyberte si tu nejlepší.
Když budete postupovat podle těchto kroků, měli byste být schopni vytvořit skvělou občanskou fotografii. Nezapomeňte, že vybíráte tu fotografii, kterou budete nosit po dlouhou dobu – udělejte tedy vše pro to, abyste vypadali co nejlépe. Udělejte si trochu času a využijte tyto tipy, abyste se mohli pochlubit výsledky.

Napsat komentář