Jak vyměnit staré bankovky v bankomatu?

admin

Updated on:

Nejste si jisti, jak vyměnit staré bankovky v bankomatu? Nezoufejte – výměna starých bankovek v bankomatu je snadný a bezpečný proces, který vám ušetří čas i peníze.

V první řadě, než se dostaneme k výměně, ujistěte se, že staré bankovky, které chcete vyměnit, jsou ještě platné. V České republice platí bankovky, jejichž životnost byla prodloužena do 30. června 2022. Všechny bankovky zachycené na této fotografii jsou platné až do 30. června 2022:

Pokud máte staré bankovky, které jsou platné, je čas je vyměnit. Výměna se provádí hned, ale pouze v bankovkách, které jsou aktuálně k dispozici – nemusíte dostat zpět bankovky ve stejné skladbě, jakou vyměňujete. Například, pokud vyměníte 100 korun za bankovky po 10 korunách, můžete dostat zpět 10 bankovek po 10 korunách, nebo třeba 1 bankovku po 50 korunách a 5 bankovek po 10 korunách.

Výměna neplatných roztříděných bankovek nad 100 kusů jedné nominální hodnoty je zdarma. Pokud nemáte neplatné bankovky roztříděné, může být výměna zpoplatněna.

Jak vyměnit staré bankovky v bankomatu? Postupujte takto:

1. Vyberte si bankomat. Nejlepší je vybrat bankomat v bance, do které patříte. Pokud to není možné, vyberte si libovolný bankomat.

2. Zvolte výběr hotovosti na obrazovce bankomatu. Některé bankomaty mohou mít speciální tlačítko pro výměnu starých bankovek. Pokud jej nemáte, zvolte obecný výběr hotovosti.

3. Vložte staré bankovky do bankomatu. Nezapomeňte je roztřídit podle nominální hodnoty.

4. Vyberte si požadovanou hotovost. Bankomat vám zašle nové bankovky.

5. Odeberte nové bankovky z bankomatu.

6. Uložte si staré a nové bankovky do bezpečí.

A je to! Výměna starých bankovek v bankomatu je hotova. Nyní můžete bezpečně používat bankovky až do 30. června 2022.

Výměna bankovek v bankomatu je jednoduchá, rychlá a bezpečná. Nemusíte se obávat, že byste mohli přijít o peníze, pokud máte platné bankovky. Bankomaty jsou navíc často k dispozici nonstop, takže můžete vyměnit své staré bankovky kdykoli.

Pokud jste se ještě nesetkali s procesem výměny bankovek v bankomatu, jednoduše se řiďte naším návodem a budete mít nové bankovky hned. Nezapomeňte si uložit staré i nové bankovky do bezpečí. Ať už vyměňujete bankovky kdekoli, držte se dál od neznámých lidí a buďte opatrní!

Napsat komentář