Jak vyčistit Zoxidovanou med?

admin

Updated on:

.
Jedním z nejkrásnějších kovů, který se používá k výrobě nádobí, je měď. Jeho zářivé odstíny a odolnost proti korozi jsou oblíbené mezi výrobci nádobí. Bohužel, měď může během času zoxidovat. To může vést k tomu, že povrch mědi je tmavě hnědý nebo dokonce černý.
Pokud se vám to stalo s vaším měděným nádobím, nezoufejte – existuje jednoduchý způsob, jak vyčistit zoxidovanou měď. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použití domácích ingrediencí.
Nejprve, posypáním hrnců jedlou sodou vytvoříte pastu. Pak ho můžete pokropit octem, abyste dosáhli lepšího účinku. Pokud máte k dispozici citron, tak ho můžete půlkou citronu použít, jako kartáč na vyčištění povrchu mědi.
Po vyčištění nádobí důkladně opláchněte vodou a měděné nádobí bude lesklé jako nové.
Existuje i druhý způsob, jak se zbavit zoxidované mědi. Tím je vytvoření směsi ze 100 g kyseliny citronové, 10 ml jaru a 1 litru vody. Směs naneste na zoxidovaný povrch mědi a nechte působit 5-10 minut. Poté se můžete pokusit odstranit zoxidovaný povrch pomocí půlky citronu. Umyjte důkladně a měděné nádobí bude opět zářit.
Všechny tyto způsoby vám pomohou získat zpět krásný lesk vašeho měděného nádobí. Je důležité dodržovat správné postupy a nezapomeňte po vyčištění měděného nádobí důkladně opláchnout.
Vyčištění zoxidované mědi může být časově náročné, ale pomocí výše uvedených metod můžete opět získat lesk vašeho měděného nádobí. Pokud budete postupovat podle návodu, budete mít velmi uspokojivé výsledky a vaše měděné nádobí bude znovu lesknout.

Napsat komentář