Jak ukončit penzijní připojištění UNIQA?

admin

Updated on:

.

Ukončení penzijního připojištění u UNIQA může být v mnoha ohledech jedním z nejsložitějších kroků, které můžete kdy vykonat. Ale nebojte se – když budete postupovat podle tohoto návodu, všechno bude probíhat hladce.

Nejdříve je důležité pochopit principy, které ovlivňují proces ukončení. Podle podmínek daných zákonem o penzijním připojištění a penzijním plánem je možné penzijní připojištění vypovědět kdykoliv, ale nejdříve po uhrazení a uplynutí 12ti započtených příspěvkových měsíců vznikne účastníkovi nárok na výplatu finančních prostředků.

Dalším krokem je vyplnit formulář na vypovězení penzijního připojištění UNIQA. Toto je k dispozici na stránce UNIQA. Formulář musíte vyplnit kompletně a na žádosti musí být úředně ověřený podpis žadatele. Jakmile odešlete formulář, UNIQA vás informuje o dalším postupu.

Nyní je načase jít do přímého kontaktu se společností UNIQA. Musíte se obrátit na svého osobního bankéře, který vám poskytne informace o tom, jak vaše finanční prostředky budou použity a jak bude vypořádán váš účet.

Poté se můžete připojit k jinému penzijnímu plánu, pokud to chcete. Nezapomeňte, že před uzavřením nového penzijního připojištění je důležité získat informace o veškerých souvisejících poplatcích a úrokových sazbách.

V neposlední řadě je důležité znát termíny výplaty finančních prostředků. U UNIQA je to dva měsíce po ukončení účtu.

Máte-li další dotazy ohledně ukončení penzijního připojištění u UNIQA, neváhejte se obrátit na svého osobního bankéře nebo prohlédnout si webové stránky společnosti UNIQA. Společnost UNIQA je navíc k dispozici také prostřednictvím online chatu.

To je vše, co potřebujete vědět o ukončení penzijního připojištění u UNIQA. Pokud budete postupovat podle tohoto návodu, všechno bude probíhat hladce. Užijte si své peníze!

Napsat komentář