Jak uhradit milostivé léto?

admin

Updated on:

.

Není to snadné – jste v dluzích a nevíte, jak se z nich dostat. Můžete si však ulevit – s programem Milostivé léto II. můžete splatit své dluhy bez sankcí a penále.

Víme, že je to stresující situace, ale Milostivé léto II. je skvělý program, který Vám může pomoci vyhnout se finančním problémům a začít novou kapitolu svého života.

Pojďme se podívat na to, jak můžete získat odpuštění dluhů.

Jak začít?

Nejdříve se musíte obrátit na exekutora, který vyřizuje Vaše dluhy. Pokud ještě nevíte, jak začít, můžete si vzít na pomoc právníka.

Když už víte, na koho se obrátit, musíte exekutorovi sdělit, že využijete program Milostivého léta II. Doporučeným dopisem (případně mailem nebo osobně) můžete do exekutora zaslat informace o tom, že budete využívat tuto možnost splatit své dluhy.

Když mluvíme o Milostivém létě II., začíná se 1. července 2021 a končí 30. června 2022. To znamená, že máte celý rok na to, abyste využili tento program k doplatění dluhů.

K tomu, abyste se mohli zúčastnit programu, musíte splnit některé podmínky. Týkají se výše dluhů, jejich splatnosti, typu dluhů a exekutora.

Abyste mohli využít Milostivého léta II., musí být částka, kterou byste měli exekutorovi zaplatit, nižší než 50 000 Kč. Je to limit, který program stanovil, ale o některých výjimkách se můžete poradit s právníkem.

Další podmínkou je, že dluhy musejí být starší než 3 roky. Kromě toho musíte mít dluhy u exekutora a nesmí se jednat o dluh na daních nebo odvodech, dluh za exekuci nebo dluh za věcná břemena.

Jakmile vyplníte všechny podmínky, můžete začít s doplatěním dluhů. Exekutor Vám vystaví vyúčtování, na jehož základě můžete zaplatit celou částku.

Víme, že je to hodně peněz, ale díky programu Milostivého léta II. můžete dluhy zaplatit za mnohem nižší částku.

Pro jistotu informujte exekutora o zaplacení vašeho dluhu doporučeným dopisem a kopii si uschovejte. Exekutor následně vydá rozhodnutí, kterým potvrdí splacení Vašich dluhů.

Můžete se těšit – všechny dluhy budou zaplaceny a jeden z nejtěžších období Vašeho života je za Vámi.

Nebuďte zoufalí – i když jste ve finančních problémech, program Milostivého léta II. může být skvělou pomůckou k vyřešení situace. Postupujte podle pokynů a podmínek a získejte odpuštění dluhů za mnohem nižší cenu. Uleví se Vám, víte, že jste se zase o krok blíže k lepšímu životu.

Napsat komentář