Jak si vybrat peníze ze stavebního spoření?

admin

Updated on:

Jak si vybrat peníze ze stavebního spoření?

Stavební spoření je finanční produkt, který je možné využít při rekonstrukci či výstavbě domu. Jeho výhodou je, že stát poskytuje úrokovou výhodu. Nicméně jaká je cesta k tomu, abyste si mohli vybrat peníze ze stavebního spoření?

Jedním z hlavních pravidel, která je třeba znát, je to, že z účtu stavebního spoření nelze vybírat peníze po částech. Pokud chcete naspořené peníze použít, je nutno celou smlouvu o stavebním spoření ukončit výpovědí. Výpověď můžete podat kdykoli a výplata peněz bude provedena následující měsíc.

Ještě před podáním výpovědi je třeba si také uvědomit, že pokud vyberete peníze dříve než po šesti letech spoření, ztratíte státní podpory. Státní podpora byla navíc prodloužena do 25. 1. 2021, takže pokud si chcete udržet státní podporu, vyplácejte si peníze až po této dátum.

Po podání výpovědi je nutné následně požádat o vyplacení peněz. To musíte udělat prostřednictvím svého spořicího účtu a doklady, jako je například vyplněný formulář s vaším podpisem, povinná kopie občanského průkazu a doklad o zaplacení poplatku.

Jakmile tyto dokumenty obdržíte, pošlete je spolu se žádostí o vyplacení peněz. Následně se vaši peníze obvykle vyplatí do 10 dnů od obdržení dokumentů. V některých případech může trvat až 30 dní.

Po obdržení vyplacených peněz je nutné zaplatit odvody a daně z vyplacení. Pro vyplacení stavebního spoření se vztahuje 15% daň, kterou je nutné zaplatit. Pokud jste si vybrali peníze před 25. 1. 2021, bude tato daň ve výši 25%.

Vyplacení stavebního spoření je jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat peníze na rekonstrukci či výstavbu domu. Pokud jste vyplnili všechny formuláře a dodrželi pravidla ohledně státní podpory, peníze můžete obdržet po 10 dnech od podání žádosti.

Napsat komentář