Jak se zbavit kontokorentu?

admin

Updated on:

Máte kontokorent? Pak jste se právě rozhodli, že se vám uleví, když jej zrušíte. Jak se ale zbavit kontokorentu? Připravili jsme pro vás pár tipů, jak na to.
Začněte tím, že si prostudujete smlouvu, kterou jste se svou bankou uzavřeli. V podmínkách se totiž uvádí, jak lze kontokorent zrušit. Obecně platí, že to lze buď zdarma, nebo za poplatek. V každém případě ale musíte počítat s tím, že budete muset kontokorent doplatit.
Když už budete vědět, jak zrušit kontokorent, začněte kontaktovat svou banku. Můžete to udělat buď písemně, nebo e-mailem. Do dopisu byste měli uvést, proč zrušení kontokorentu požadujete a uvést i částku, kterou musíte zaplatit.
Po obdržení dopisu bude banka pravděpodobně požadovat informace o vašich finančních zdrojích a zda máte dostatečné prostředky na doplatek kontokorentu. Nezapomeňte do vyplnění těchto údajů zahrnout i výdaje na běžné potřeby. Banka vás bude muset ujistit, že budete schopni kontokorent doplatit.
Po tom, co bude banka potřebné informace mít, můžete očekávat, že vás kontaktuje s informací o dohodnutých podmínkách. Po doplnění plateb se nakonec dočkáte oficiálního potvrzení o zrušení kontokorentu.
Uvědomte si ale, že zrušení kontokorentu neznamená okamžité uvolnění finančních prostředků. To může trvat až dva měsíce.
V případě, že jste v nouzi a nemůžete kontokorent doplatit, je vám na pomoc k dispozici bankovní poradce. Ten vám poradí, jak postupovat.
Pokud se vám zdá, že doplatek kontokorentu bude stát příliš mnoho, máte ještě možnost vyjednat s bankou nějakou slevu. Někdy je možné dohodnout, že banka přistoupí na nižší částku nebo zpřístupní nějakou formu úvěru, který vám pomůže zaplatit.
K zrušení kontokorentu je třeba přistupovat pečlivě a důsledně. Zkontrolujte, zda jste splnili veškeré požadavky banky, abyste se mohli zbavit kontokorentu.
Ať už se zbavíte kontokorentu jakkoli, vždy je dobré se poučit a příště se vyvarovat nadměrného výdajů. Můžete také využít finanční plánování, které vám pomůže lépe využívat finanční prostředky a dosahovat finanční cíle.
Doufáme, že vám tyto informace pomohly při zrušení kontokorentu. Vždy buďte ve střehu a dobře si pročtěte smlouvu, kterou jste se svou bankou uzavřeli, ať se vyhnete překvapením.

Napsat komentář