Jak se vzdát rodičů?

admin

Updated on:

Zřícení se rodičů je pro mnoho lidí hodně těžká volba. Říci si „chci se zříci svého otce“ může být obzvlášť obtížné.
Nicméně, podle zákona o rodině, je-li to nutné, je možné se svých rodičů zříci, ale formálně se zříci svých rodičů nelze. Děti mají své rodiče ctít a respektovat a je-li to potřeba, mají vůči nim i vyživovací povinnost.
Pokud chcete změnit svůj vztah se svými rodiči, měli byste si uvědomit, že se vzdáváte vztahu, nikoliv rodičů. To znamená, že vám umožní přehodnotit, jak budete konat a vyčlenit čas a prostor, abyste se vymanili z vášnivého vztahu, který může být těžké udržovat.
Krok 1: Ujistěte se, že se chcete zříci. Udělejte si čas na to, abyste se s tím vyrovnali, a udělejte si čas na to, abyste se zamysleli nad svými důvody, proč chcete udělat toto rozhodnutí.
Krok 2: Vyhledejte podporu. Je důležité, abyste měli někoho, s kým byste se mohli o svém rozhodnutí bavit, a také někoho, kdo by vám mohl pomoci s procesem zřícení se.
Krok 3: Přemýšlejte o způsobech, jak udržovat vztah. I když se rozhodnete se svých rodičů zříci, neznamená to nutně, že už se nikdy nebudete bavit. Například můžete se rozhodnout, že se budete se svými rodiči bavit jen na některých tématech nebo na některých místech.
Krok 4: Buďte trpěliví. Rozhodnutí se zříci svých rodičů není jednoduché a vyžaduje čas a trpělivost. Dokonce i když se rozhodnete to udělat, může to trvat nějakou dobu, než se všechno dořeší.
Krok 5: Držte se svého rozhodnutí. Možná budete mít chvíle pochybností, ale zůstaňte pevní a držte se svého plánu. To znamená, že budete muset vytrvat v tom, že se svých rodičů zříkáte, i když by to mohlo být obtížné.
Zřícení se svých rodičů je pro mnoho lidí velmi obtížné, ale je to volba, kterou můžete udělat, pokud se cítíte, že je to pro vás nejlepší. Zvažte tuto volbu pečlivě a udělejte si čas na to, abyste se s tím vyrovnali. Pokud se připravíte, můžete se svých rodičů zříci a vytvořit si lepší a zdravější vztahy s nimi.

Napsat komentář