Jak se splácí exekuce?

admin

Updated on:

.
Exekuce je bohužel realita, se kterou se mnoho lidí setkává. Jakmile byla exekuce nařízena, lidé často nevědí, jak se jí dostat. Naštěstí je tu způsob, jak se jí splácet.
Návrh na splácení exekuce je běžnou cestou, jak se s exekucí vypořádat. Tento proces může být pro dlužníka velmi užitečný, protože jeho dlužná částka může být postupně rozložena do více splátek. Může to pomoci dlužníkovi ve snižování jeho finančního zatížení.
Existují však určitá pravidla a postupy, které se musejí dodržet. Nejdříve musíte oslovit exekutorský úřad a poprosit o možnost sjednat návrh na splácení exekuce. Pokud vám exekutorský úřad schválí žádost, budete muset navrhnout vhodnou splátkovou schému.
Záleží na výši takto sjednaného umořování dluhu. Vhodná měsíční splátka se zpravidla pohybuje od 10 % celkové dlužné částky. Ale to se může samozřejmě lišit u každého exekutorského úřadu. V tomto nejsou exekutoři nijak omezeni zákonem a není jejich povinností na navrhnuté splátky dlužníka přistoupit.
Je také velmi důležité vzít v úvahu veškeré náklady, které s exekucí souvisí, jako jsou například poplatky za exekutorský úřad nebo za vymáhání dluhu. Tyto poplatky budou samozřejmě zahrnuty do výše měsíční splátky, což znamená, že můžete být povineni platit vyšší částky.
Existuje také možnost, že exekutorský úřad může navrhnout, že vaše dlužná částka bude splacena najednou. Ve většině případů tento druh splátky může být pro dlužníka efektivnější, protože se vyhnou poplatkům.
Pokud se rozhodnete pro splátkovou schému, je velmi důležité pečlivě sledovat všechny splátky. Pokud se někdy stane, že nějakou splátku nezaplatíte včas, může se to projevit negativně a exekutorský úřad může přerušit vaši schému splácení.
Navíc může exekutorský úřad v takovém případě začít navrhovat opatření, která by mohla vést k úplnému pohledávkovému vymáhání. V takovém případě by mohlo dojít k zabavení majetku dlužníka nebo k exekuci výplaty.
Když se rozhodnete pro splátkovou schému, je velmi důležité se vyhnout zpožděním. Pokud se vám to podaří, může to být pro vás velmi výhodné. Po splacení celého dluhu bude exekutorský úřad vydat rozhodnutí o zrušení exekuce.
Splácení exekuce může být těžkou výzvou, ale vyplatí se to. Je to dobrý způsob, jak se zbavit nechtěné exekuce a získat financovou svobodu. Důležité je, abyste se drželi svých splátek a vyhnuli se zpožděním. Pokud to dokážete, můžete se postupem času zbavit svých exekucí.

Napsat komentář