Jak se pozná že rostou zoubky?

admin

Updated on:

Máte pocit, že váš malý miláček příliš vyvádí? Už delší dobu se v noci pláče, je často unavený a má růžovou tvář? Tak to může být znamením toho, že se mu právě začínají prořezávat první zoubky. Prořezávání zoubků se stává mezi 3. a 12. měsícem věku dítěte a mnoho rodičů vyjádřilo svou důvěru k tomu, že je to jeden z nejvíce zábavných, ale také nejbolestivějších momentů v životě jejich dítěte.
Příznaky prořezávání prvních zoubků jsou často více než jasné. Mezi ně patří vyžadování větší pozornosti a častější pláč v noci, zčervenání, růžové tváře, mírně zvýšená teplota (39°C a více je spíše příznakem horečky než prořezávání zoubků), červené, oteklé dásně, někdy jsou patrné bílé flíčky pod dásněmi, častější slinění než obvykle a časté olizování dudlíku nebo předmětů.
Jakmile se dítěti prořezávají první zoubky, začne být také horkovzdorné. Budou se snažit zmírnit svou bolest rozhodnutími, jako je kousání nebo lízání předmětů, hledání pohodlné polohy pro usnutí, časté požívání potravy nebo pití, časté uklidňování nebo hledání pohlazení.
Mnozí rodiče mohou být udiveni, jaké prostředky by měli použít k úlevě bolesti. K úlevě bolesti jsou nejčastěji doporučovány produkty s obsahem účinných látek lidokainu, benzokainu, benzylalkoholu nebo benzalkoniumchloridu. Tyto látky jsou používány k rychlému uvolnění bolesti dítěte. Kromě toho jsou k dispozici i jiné produkty, jako jsou dudlíky nebo kousátka, které dítěti mohou pomoci.
Některá maminka mohou mít tendenci ignorovat první prořezávání zoubků, což není doporučeno. Je důležité, abyste se dozvěděli, jak rozpoznat příznaky prvního prořezávání zoubků u svého dítěte, abyste mohli přijmout správná opatření k jeho úlevě od bolesti. Sledováním výše uvedených příznaků a použitím správných opatření můžete pomoci svému dítěti snadno a bezpečně projít procesem prořezávání zoubků.
Kromě toho byste měli věnovat pozornost i prevenci závažnějších zdravotních komplikací. Je důležité, abyste prováděli pravidelné kontroly u lékaře, abyste mohli vyřešit jakékoli problémy, které by mohly nastat.
Věříme, že jsme vám poskytli informace, které potřebujete, abyste mohli rozpoznat prořezávání zoubků u vašeho dítěte a přijmout správná opatření k jeho úlevě od bolesti. Pokud máte jakékoli dotazy nebo obavy, kontaktujte prosím svého lékaře nebo pediatra. Žádný z představených produktů není lékařským lékem. Před použitím vždy konzultujte s odborným lékařem.

Napsat komentář