Jak poznat že mi rostou osmičky?

admin

Updated on:

.
Když se vám zuby moudrosti začnou objevovat, je to vždycky velmi zajímavé. Většina lidí je pozoruje, když je jim kolem 17-25 let. Někdy se tato osmička neobjeví dokonce až kolem 40. let. Když se snažíte zjistit, zda vám začaly rostou osmičky, měli byste si všímat následujících příznaků.
Nejčastějším příznakem růstu zubů moudrosti je zarudnutí a otok kolem oblasti, kde se má zub objevit. Kolem daného místa můžete také pozorovat jemnou kůži. Pokud toto místo budete držet prstem, pravděpodobně ucítíte bolest.
Bolest čelisti může být druhou příznakem růstu zubů moudrosti. Pokud vám bolela čelist, je to důvod k tomu, abyste se podívali, jestli vám zub nezačal růst. Bolest může být vyvolána tím, že se zub stlačuje proti dásním nebo se hloubí do kosti.
Někteří lidé také hlásí bolesti hlavy nebo zvláštní chuť v ústech, když se pokouší skousnout v blízkosti osmičky. To je způsobeno tím, že zub moudrosti se tlačí proti dásním a vyvolává tak podráždění.
Pokud si všimnete některého z výše uvedených příznaků, měli byste navštívit svého lékaře, abyste si ověřili, že vám zuby moudrosti opravdu začaly růst. Váš lékař vám může doporučit léčebné postupy, které mohou pomoci s bolestí a otoky.
Sledovat růst zubů moudrosti je důležitou součástí vašeho orálního zdraví. Když si všímáte některého z příznaků, které jsme popsali výše, měli byste kontaktovat svého lékaře, abyste se ujistili, že všechno je v pořádku. Pravidelná prevence je stejně důležitá jako léčba. Navštivte svého lékaře nejméně dvakrát ročně, abyste zajistili, že váš zubní stav zůstává v dobrém stavu. Také byste měli zvážit používání zubních produktů, jako jsou pasty na zuby a mezizubní kartáčky, které pomáhají zabránit vzniku zubního kazu.

Napsat komentář