Jak poznat pravou 100 Dolarovku?

admin

Updated on:

Pokud jde o poznávání bankovek, mnozí mají obavy. Jak poznat, která bankovka je pravá a která padělaná? Existuje něco takového jako 100 dolarovka? Naštěstí se dá poměrně jednoduchým způsobem zjistit, zda je bankovka pravá nebo padělaná.
Většina bankovek má speciální detekční fixy, které se skládají ze škrobu a jodové náplně. Pokud je bankovka pravá, fixy se začnou žloutnout a vykouzlí krásný červený obrys. Pokud je bankovka padělaná, fixy zůstanou černé nebo modré.
Ale jak poznat pravou 100 dolarovku? Nejprve se podívejte na fixy na bankovce. Pokud jsou černé nebo modré, bankovka je padělaná. Pokud jsou zelené nebo žluté, bankovka je pravá. Existují i speciální pera na detekci padělaných bankovek. Takové pero stačí namířit na fixu a jestliže po nanesení čáry začne fix zežloutnout, je bankovka pravá. K takovému peru se dají sehnat na eBayi.
Je také důležité se podívat na další detaily na bankovce. Většina pravých bankovek má vyražené číslo vlevo nahoře, jako i odrazivé prvky, které jsou obtížné kopírovat. Pokud bankovka obsahuje základní rysy, které jsou pro bankovku typické, je téměř jisté, že je pravá.
Ačkoliv je velmi obtížné najít padělanou 100 dolarovku, je třeba stále být obezřetní. Navštivte oficiální stránky banky, která bankovky vydává, a zkontrolujte si, jak by měla pravá bankovka vypadat. Pokud se vám něco nezdá, zkuste si ověřit, zda je bankovka opravdu pravá.
V neposlední řadě je třeba mít na paměti, že se může stát, že i pravá 100 dolarovka může být poškozená. Bankovka může být poškrábaná, omotaná nebo nějak poškozená. Pokud se vám bankovka nezdá být v dobrém stavu, je lepší ji nepoužívat.
Poznat pravou 100 dolarovku není těžké. Stačí se podívat na fixy na bankovce a zkontrolovat, zda jsou černé nebo zelené. Dále je nutné si zkontrolovat ostatní detaily na bankovce a pokud možno se poradit s odborníkem. Některé speciální pera na detekci padělaných bankovek se dají sehnat i na internetu.
Nenechte se zaskočit padělanými bankovkami, věnujte pozornost detailům a buďte si jisti, že 100 dolarovka je opravdu pravá.

Napsat komentář