.
Když se rozhodnete oslovit personalistu, je důležité zvolit správné oslovení. Při psaní nabídky se vyhněte přílišným formulacím, neboť je to váš první dojem. Volte tedy spíše oslovení typu „hezký den“ nebo „dobrý den“.
Ještě důležitější je specifikace pracovní nabídky, na kterou se hlásíte. Musí být zřetelná a stručná. Personalista potřebuje vědět, proč se na nabídku hlásíte a co pro ně můžete udělat.
Když popisujete své zkušenosti, přiblížte je jednoduše a stručně. Uveďte své úspěchy a mise, které jste úspěšně dokončili. Nezapomeňte ani na zmínku o svých znalostech a schopnostech a uveďte odkazy na své doporučení.
Jakmile jste připraveni, můžete oslovit personalistu s přímým oslovením. Používejte toto oslovení jen tehdy, když přesně víte, komu píšete. Tímto způsobem se zaměříte na tu správnou osobu a získáte lepší šanci, že se vám podaří zaujmout.
Jakmile je váš životopis připravený, napište svůj motivační dopis. Dopis by měl být krátký, stručný a vysoce motivující. Jakmile je dopis hotov, připojte jej k životopisu a odešlete ho personalistovi.
Když se pokoušíte oslovit personalistu, je důležité, abyste dodrželi zásady správného oslovení a specifikovali pracovní nabídku. Je také důležité, abyste měli připravený kvalitní životopis a motivační dopis. Když to všechno splníte, máte dobrou šanci, že zaujmete a případně i uspějete.