Jak dlouho vydrzi amalgám?

admin

Updated on:

.
Jak dlouho vydrží amalgám?
Věděli jste, že amalgámové výplně jsou nejčastěji používanou výplní zubů? Amalgám je směs kovových slitin (stříbra, mědi, cínu, olova a hořčíku) a základem je také rtuť. Je to kombinace, která vám dokáže poskytnout trvanlivou výplň a konečný výsledek je esteticky přijatelný. Ať už jde o malé plošky nebo velké dutiny, amalgám je nástrojem, který je často používán, aby zubaři mohli vyplnit zuby. Ale kolik času může amalgámová výplň vydržet?
V zásadě můžeme říci, že amalgámová výplň může vydržet v zubu až 15 let, a to i v namáhaných stoličkách. Ale zatímco amalgám vydrží v zubu 15 let, takzvaná skloionomerní výplň může vydržet maximálně 5 let a v namáhaných stoličkách pouhých 2 roky.
Často se také ptáte, jaké jsou rozdíly mezi amalgámovou výplní a skloionomerní výplní. V podstatě amalgámová výplň je trvanlivější a odolnější. Kromě toho je amalgám méně náchylný k poškození a je mnohem levnější než skloionomerní výplň. Druhá výhoda amalgámu je, že jeho barva se s časem nemění a dá se snadno a rychle aplikovat. Skloionomerní výplň je však estetičtější, protože se zcela přizpůsobuje barvě zubu a tvaru.
Ještě jednou stojí za zmínku, že amalgám je více trvanlivý než skloionomerní výplň a může vám poskytnout vyšší úroveň ochrany. Doporučujeme však, abyste si každý rok navštívili svého zubaře, abyste mohli amalgámovou výplň ošetřit a případně vyměnit. To je nejlepší způsob, jak se ujistit, že amalgámová výplň bude správně fungovat po dlouhou dobu.
Protože amalgám je velmi trvanlivá a odolná výplň, můžete si být jisti, že vám poskytne dlouhodobou ochranu. Ale stejně jako u všech ostatních zubních výplní, je důležité se starat o amalgámovou výplň tím, že pravidelně chodíte na prohlídky a pravidelně ošetřujete zuby.
Dobrá zubní hygiena je klíčem k udržení zdravých zubů. Ať už je to amalgám nebo skloionomerní výplň, je důležité, abyste se o své zuby starali a vybírali tu nejlepší volbu pro sebe. Pokud se budete o své zuby starat, můžete se vyhnout vážným zubním problémům a můžete se spolehnout na to, že vám amalgámová výplň bude poskytovat trvanlivou a bezpečnou ochranu zubů po dlouhou dobu.
V zásadě můžeme říci, že amalgámová výplň může vydržet až 15 let. Ale zatímco amalgám vydrží v zubu 15 let, takzvaná skloionomerní výplň může vydržet maximálně 5 let a v namáhaných stoličkách pouhých 2 roky. Amalgám je navíc mnohem levnější než skloionomerní výplň a má vyšší úroveň trvanlivosti a odolnosti. Je důležité, abyste si každý rok navštívili svého zubaře, abyste mohli amalgámovou výplň ošetřit a případně vyměnit. Dobrá zubní hygiena je klíčem k udržení zdravých zubů. Takže se o své zuby starat a vybírat tu nejlepší volbu pro sebe.
Článek byl naposledy aktualizován 29. 5. 2017.

Napsat komentář