Co si lidé nejvice pujcuji?

admin

V dnešní době existuje tolik možností, jak si půjčit peníze. Od malých spotřebitelských úvěrů po vysoké finanční půjčky. Ale na co Češi nejčastěji půjčují?
Podle studie vypracované v roce 2021 se ukázalo, že nejčastěji si Češi půjčují na auta a motorky (36 %) nebo na spotřební elektroniku (29 %). Téměř tři čtvrtiny Čechů přitom tvrdí, že by si nikdy nepůjčily na dovolenou (73 %), na sportovní vybavení (48 %) nebo na splátku jiné půjčky (42 %).
Auto a motorky jsou podle Čechů nejlepším investičním nákupem. Je to pochopitelné, protože dopravní prostředky jsou pro naše životy velmi důležité. Koupě automobilu nebo motorky však může být finančně náročná, a proto si Češi často najímají peníze na tento účel.
Stejně tak, spotřební elektronika je důležitým aspektem našich životů. V dnešní době je tolik vymožeností, které usnadňují naše každodenní činnosti, jako jsou počítače, tablety, smartphony nebo chytré televize. Často jsou velmi drahé, což znamená, že lidé si je často nakupují na úvěr.
Místo toho, aby lidé půjčovali peníze na dovolenou nebo na sportovní vybavení, raději volí ušetřit až na dovolenou. 73 % dotázaných odpovědělo, že by nikdy nepůjčili na dovolenou, což je pochopitelné, protože dovolenou by měli zařídit svými úsporami.
Sportovní vybavení je další velmi drahá investice, proto 48 % dotázaných odpovědělo, že by nikdy nepůjčili na sportovní vybavení. Je to logické, protože sportovní vybavení je často drahé a zařízení, které potřebujete, se může za několik měsíců změnit.
Čtvrtina dotázaných odpověděla, že by nikdy nepůjčili na splátku jiné půjčky (42 %). Toto číslo naznačuje, že Češi jsou si vědomi, že se mohou dostat do velkých finančních potíží, pokud budou zadlužení.
Přesto se v souvislosti se zadlužováním chová rizikově každý desátý Čech. Je důležité si uvědomit, že se musíme postarat o své finance, abychom se vyhnuli finančnímu selhání. Pokud si někdo půjčuje, musí být vždy opatrný, aby si nezadlužil více, než by mohl zvládnout.
V závěru lze říci, že Češi si nejčastěji půjčují na auta a motorky, nebo na spotřební elektroniku. Ještě více Čechů však odmítá půjčovat peníze na dovolenou, sportovní vybavení nebo na splátku jiné půjčky. Přesto je důležité si uvědomit, že zadlužování může mít negativní důsledky, a proto bychom měli být obezřetní, když si půjčujeme peníze.

Napsat komentář