Co s drobnými?

admin

Updated on:

.
Co s drobnými?
Všichni máme občas při placení v obchodě problém s drobnými. Jak už to bývá, někdy zkrátka nemáme dostatek mincí. Co s tím? Často nás to nutí platit více, než je nutné, nebo dokonce abychom koupili něco, co vůbec nepotřebujeme, jen abychom mohli zaplatit.
Mince vám vymění v bance nebo na poště. Ideální je, pokud mince roztřídíte dle nominální hodnoty do balíčků, abyste nemuseli platit za třídění. Pokud nemáte možnost mince roztřídit, můžete je smíchat do jednoho balíčku. V tom případě však musíte počítat s tím, že budete muset za třídění zaplatit.
Podle zákona o oběhu bankovek a mincí musí banka vyměnit až 100 kusů mincí jedné nominální hodnoty bezplatně. Jestliže vám přijdou vhod větší množství mincí, banka vám je vymění za poplatek. Částka za poplatek je stanovena podle velikosti a typu mince.
Další možností je, že můžete mince vyměnit za bankovky. Tato možnost je vhodná zejména pro ty, kteří mají více mincí. Banky vám tyto mince vymění za peníze, ale počítejte s tím, že budete muset za tuto službu zaplatit poplatek. Obvykle se jedná o 15-20% z částky, kterou chcete vyměnit.
A co s drobnými, které není možné vyměnit? Dobrou zprávou je, že většina obchodů je ochotná je přijmout. Obchody mají často vlastní mince, které mohou vyměnit za peníze. Tento postup je zvlášť vhodný, pokud potřebujete mince rychle, jelikož obchody je mohou vyměnit okamžitě.
Kromě toho můžete mince také využít k dárkovým účelům. Můžete je dát přátelům nebo rodině jako dárek. Mince mají často hezký vzhled a jsou dobrým způsobem, jak darovat peníze bez toho, aby bylo nutné je vyměnit za bankovky.
Jak je vidět, je spousta možností, jak se zbavit drobných mincí. Ať už je chcete vyměnit za bankovky, nebo použít k dárkovým účelům, mince jsou skvělý způsob, jak se zbavit malých peněz. Navíc je můžete vyměnit okamžitě, aniž byste museli zaplatit poplatek. Takže příště, až budete mít problém s drobnými, už víte, co dělat.

Napsat komentář