Co mám dělat když mě bolí zub a nemám zubaře?

admin

Updated on:

Máte bolesti zubu a neznáte zubaře? Není to příjemná situace, ale nezoufejte – stále je něco, co můžete udělat. Pokud nemáte svého zubaře, můžete se obrátit na svoji zdravotní pojišťovnu. Existuje zákon, který je zavazuje zajistit poskytování hrazených služeb svým pojištěncům včetně jejich místní a časové dostupnosti.
Když se obrátíte na svoji zdravotní pojišťovnu, řekněte jim, že trpíte bolestmi zubu a nemáte svého zubaře. Poradí vám, kde najít nejbližšího zubaře, který bude schopen zajistit odbornou lékařskou pomoc. Pojišťovny bývají schopny zajistit odbornou lékařskou pomoc tím, že vám poskytnou kontakty na místní zubaře a dokonce i seznámí s náklady na zdravotní služby.
Než se objevíte u zubaře, můžete se snažit ulevit si od bolesti. Je důležité, abyste zahájili léčbu včas. Pokud máte opravdu silnou bolest, můžete si vzít ibuprofen nebo jinou lék proti bolesti. Můžete také použít studený obklad nebo mírně drhnout zubní pastu na místo, kde vás bolí.
Je velmi důležité, abyste se snažili udržet dobrý zubní režim. To znamená, že se musíte starat o své zuby a dásně, abyste se vyhnuli bolestem zubů a dalším zdravotním problémům. Důležité je, abyste si čistili zuby dvakrát denně (nejlépe ráno a večer) a používali nit nebo mezizubní kartáček k odstranění zbytků jídla z mezer mezi zuby. Navštivte zubaře alespoň jednou za půl roku na preventivní prohlídku a také se snažte jíst méně sladkostí.
V případě, že se obrátíte na svoji zdravotní pojišťovnu, ať už máte bolesti zubu nebo jen chcete preventivní prohlídku, měli byste mít na paměti, že za zdravotní služby a léky, které jsou hrazeny vaší pojišťovnou, se budete muset zaplatit. Můžete si také zjistit, zda vám vaše pojišťovna poskytuje slevy na náklady na zdravotní služby.
Nezapomeňte si také zajistit náhradní zubaře. Pokud se stane, že váš zubař bude po delší době nemocný nebo se odstěhuje, budete mít jistotu, že budete mít stále přístup k odborné lékařské péči.
V žádném případě byste neměli bagatelizovat bolest zubů. Bolest zubů a dásní může znamenat, že se u vás vyskytuje závažný zdravotní stav. Pokud máte bolest zubů, co nejdříve se obraťte na svoji zdravotní pojišťovnu nebo najděte náhradního zubaře. Je to nejlepší způsob, jak zajistit odbornou lékařskou péči a vyhnout se dalším zdravotním problémům.

Napsat komentář