Za potraviny dnes utrácíme tisíce. Jak při nakupování potravin ušetřit?
FINANCE

Za potraviny dnes utrácíme tisíce. Jak při nakupování potravin ušetřit?

Peníze jsou v současné době nepostradatelné. Mnozí lidé chodí dokonce do dvou zaměstnání, jenom aby naplnili své prasátko co nejdříve. Jiní však nemají čas ani prostor na to, aby se nechali podruhé zaměstnat. Proto, pokud jim chybí peníze nebo si chtějí našetřit, se musí trochu usktromnit. Doporučujeme šetřit na potravinách. Za potraviny totiž utrácíme v průměru opravdu nejvíce, bohužel až přehnaně mnoho. Podle statistik Čech utratí za potraviny měsíčně více jak tři tisíce korun, a to je opravdu mnoho. Češi si totiž navykli utrácet i za to, co vlastně nepotřebují a co jim posléze plesniví a hnije. Otázkou tedy je, jak při nakupování potravin ušetřit.

Jak již bylo zmíněno, Češi utrácí i za to, co nepotřebují a co jim následovně bude jen ležet ve spíži. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí trochu ušetřit, začněte právě u nakupování potravin.

Nakupujte se seznamem

Pomocníkem pro vás bude seznam, s nímž budete chodit nakupovat. Nakupování se seznamem sice lze považovat za něco zastaralého, ale věřte, že právě seznam vás bude držet trochu zkrátka. Pokud budete nakupovat se seznamem, nestane se vám, že byste utratili za to, na co máte chuť. Budete se totiž držet jen toho, co máte napsané na papírku, případně v mobilním telefonu.

Vyhněte se slevám

Slevy na potraviny jsou největší lákadlo, ovšem měli bychom se před těmito slevami držet zkrátka. V případě, že chcete investovat do potravin ve slevě, investujte do toho, co máte rádi a co hlavně nemá nízkou trvanlivost. Povolená je investice například do těstovin nebo do podobných potravin, naopak investice do uzenin a podobných potravin se nevyplatí.

Dávejte si také pozor na to, jestli je sleva opravdu slevou nebo jestli se jedná jen o jeden velký marketingový tah.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *